I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej

Poszerzenie kompetencji, wskazywanie ścieżek rozwoju w biznesie, przekazywanie wiedzy ekonomicznej – to główne cele  wspólnego projektu uczelni wyższej, samorządów i instytucji około biznesowych, który kierowany jest do młodych ludzi.

W siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyła się inauguracja programu skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego – I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej. Jest to wspólny projekt Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy, Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, Spółki Eksperts for Business oraz Banku Zachodniego WBK pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, starostów świdnickiego i dzierżoniowskiego, Burmistrza Miasta Dzierżoniów, Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędów Pracy w Świdnicy i Dzierżoniowie. W inauguracji udział wzięły władze obu miast: prezydent Beata Moskal-Słaniewska, burmistrz  Dariusz Kucharski, wicestarosta Zygmunt Worsa oraz wiceprezes WSSE – Michał Szukała, dyrektorzy PUP: Agnieszka Walawska i Tadeusz Kotlarski, prezes Sudeckiej Izby Przemysłowo Handlowej – Ryszard Sobański, a także Prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK – Marzena Atkielska i dyrektor ds. kontaktów społecznych BZ WBK – Teresa Notz. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z kilkunastu szkół powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego – ponad 150 uczniów wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół.

Prezes Spółki Eksperts for Business oraz prodziekan Społecznej Akademii Nauk, dr Joanna Mesjasz wygłosiła wykład pt. „Znaczenie projektów w biznesie i działalności społecznej oraz indywidualnej ścieżce kariery”, a następnie dr Jarosław Szandurski przybliżył cele projektu. Będzie on realizowany od marca do czerwca 2017 roku. Jego założeniem jest rozwój umiejętności i kompetencji w zakresie przygotowania projektów z obszarów: przedsiębiorczości, innowacji społecznych i inicjatyw społecznych. Umiejętności, które młodzież zdobędzie podczas projektu będą dla niej dużym wsparciem w przyszłej karierze zawodowej.  Na koniec spotkania uczestników czekała niespodzianka, jaką był występ młodego świdnickiego iluzjonisty Macieja Eszwowicza, który jest doskonałym przykładem tego, jak można spełniać swoje marzenia, realizując jednocześnie swój pomysł na biznes. – Bardzo cieszę się z tak licznego udziału szkół. Młodzi ludzie są twórczy, mają wiele fantastycznych pomysłów, czasem jednak brakuje im wiedzy, by odważyć się na założenie własnego przedsięwzięcia. Takie spotkania mają ułatwić decyzje, które podejmą za kilka lat – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Projekt ma charakter konkursu. Na zwycięskie cztery drużyny czekają atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości po 1500 zł każda, ufundowane przez Fundację Banku Zachodniego. Sponsorami kolejnych cennych nagród są Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Spółka Eksperts for Business oraz władze lokalne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *