„I gdybym się kiedyś urodzić miał znów…

To tylko we Lwowie!” – rozbrzmi zapewne już na początku dzisiejszego spotkania. To właśnie dziś Kresowiacy i Lwowiacy obchodzić będą swoje święto. Na X Dni Lwowa i Kultury Kresowej zaprasza Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy.

Uroczyste obchody odbędą się w najbliższy piątek w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Wyczytałem ostatnio w statystykach, że co siódmy Polak ma kresowe korzenie. Pamiętamy o tych, których już wśród nas nie ma. Przypominamy historię i wspominamy – mówił dwa lata temu Antoni Jadach,  prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich i dodał, że najbardziej zależy im na obecności młodzieży, której przeszłość i historia nie są obojętne. – Ważne jest, by naszą miłość do Kresów i Lwowa przekazać następnym pokoleniom.

W programie uroczystości, których start jest zaplanowany na godzinę 16:00, przewidziano jak co roku miejsce na wręczenie wyróżnień nagród i podziękowań za wspieranie działań Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Na gości czekają również występy artystyczne.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *