Honorowi jeżdżą za darmo

krewam

krewamPOLKOWICE. Honorowi dawcy drwi z Polkowic będą jeździć za darmo komunikacją miejską. Uchwałę w tej sprawie podjęli polkowiccy radni.

Honorowi dawcy drwi z Polkowic będą jeździć za darmo komunikacją miejską. Uchwałę w tej sprawie podjęli polkowiccy radni.

krewam

Uchwała jest odpowiedzią na prośbę Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Miedzianej Kropli Krwi przy ZG „Rudna” w Polkowicach. Napisali oni do burmistrza Polkowic  prosząc o rozpatrzenie propozycji zwolnień Honorowych Dawców Krwi z Polkowic z opłat za przejazd środkami komunikacji miejskiej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Polkowicach (29.03)  została podjęta Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego oraz uprawnień do ulg i przejazdów bezpłatnych  w środkach komunikacji miejskiej.

Ustalono kryteria, według których uprawnieni do bezpłatnej jazdy komunikacją są dawcy (mężczyźni), którzy oddali już 25 litrów krwi, dla kobiet – po oddaniu 20 litrów krwi.

Zwolnienie uznane zostanie na podstawie imiennego zaświadczenia wydanego przez Oddziały Terenowe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusz Dorobisza we Wrocławiu, okazywanego wraz z dokumentem tożsamości.

Burmistrz Wiesław Wabik nie ukrywa, że podjęła uchwała to ukłon w stronę tej szczególnej grupy ludzi, którzy oddają innym, coś czego przecież nie da się wyprodukować, ani kupić za żadne pieniądze…

– Żyjemy w bardzo specyficznym miejscu, bo na terenie górniczym, gdzie dochodzi do wypadków i zdarzeń, które nie mają miejsca na terenach nieuprzemysłowionych. Tutaj, idea krwiodawstwa jest szczególna – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *