Hollywood u Banacha (FOTO)

Ścianka, czerwony dywan i gwiazdy filmowe kusiły w tym roku odwiedzających II LO im. Stefana Banacha podczas Dni Otwartych. Chętnych do poznania oferty popularnej dwójki było w tym roku ponad 350 osób! Laboratoria i doświadczenia, wykłady, popisy wokalne – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nich na Równej 11.

Jak co roku do II LO ściągnęły tłumy świdnickiej młodzieży szukającej dobrej oferty dla siebie. Czego się dowiedzieli o naborze i otwieranych kierunkach? Oto kilka odpowiedzi: zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i dla uczniów kończących szkołę podstawową przygotowane są kierunki odpowiadające szerokim umiejętnościom uczniów. Profile matematyczno – fizyczne przygotują uczniów do olimpiad i do studiów politechnicznych, kierunki biologiczno – chemiczne będą m.in. przepustką na wymarzone studnia medyczne, a kierunki humanistyczne to paszport dla wszystkich tych, którzy myślą o prawie, filologiach i innych kierunkach pokrewnych.

II LO stawia na jakość nauczania, kreatywność i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Chętnie sięga po środki unijne, by zwiększyć ofertę zająć dodatkowych i zaprasza do współpracy kolejne uczelnie wyższe.  
Dziś młodsi uczniowie mogli poznać licznych Olimpijczyków II LO  i poznać sekrety ich sukcesów. To między innymi dzięki przygotowaniu przez matematyków II LO uczniów do udziału w Studiu Talent osiągnęli oni w tym konkursie oceny bardzo dobre i celujące, co daje im możliwość rozpoczęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku na Politechnice Wrocławskiej na każdym wydziale. O sukcesach biologicznych i chemicznych uczniowie dowiadywali się wprost z relacji Pana Dyrektora. Ogromną popularnością cieszą się wyjazdy na zajęcia laboratoryjne, wykłady i warsztaty organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice Wrocławskiej, na które uczniowie II LO jeżdżą ze swoimi nauczycielami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat osiągnięć sportowych uczniów II LO i możliwościach rozwijania swoich sportowych zainteresowań: wyjazdy na narty, obóz żeglarski, popołudniowe treningi koszykówki. Przyszli uczniowie poznali też ofertę wymian szkolnych, podczas których młodzież wyjeżdża do Włoch.
W auli wręczono także nagrody w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Laureaci i finaliści konkursu otrzymali prócz cennych nagród dodatkowy punkt rekrutacyjny do szkół ponadgimnazjalnych.

Tegorocznym hasłem Dni Otwartych był slogan reklamowy, który jasno mówi, która szkoła daje największe możliwości wyboru przedmiotów maturalnych – II LO to „Szkoła szerokich możliwości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *