Hey, Piękni i Młodzi, Blue Cafe i Majka Jeżowska na Dniach Świdnicy

 

Będzie się działo! W tym roku na święto miasta zjadą same gwiazdy. Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca w Świdnicy zagrają Hey z wokalistką Katarzyną Nosowską, Blue Cafe, Piękni i Młodzi oraz Majka Jeżowska. Wydarzenie zostało połączone tradycyjnie ze Świętem Dzika, Gryfiadą i Giełdą Staroci.

Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się niezmienne w dwóch lokalizacjach. Koncertową część święta miasta, tak jak roku temu, zaplanowano na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. W pierwszy dzień zagra zespół Hey, a w drugi dla mieszkańców wystąpi Blue Cafe. Trzeci dzień – niedziela poświęcony zostanie zajęciom sportowym, będzie tanecznie i rodzinnie, a na zakończenie zaśpiewają Piękni i Młodzi.

Tak jak rok temu, Dni Świdnicy odbędą się również w świdnickim Rynku. Zainauguruje je barwna „Gryfiada”, czyli pokaz zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Tego dnia na scenie zaprezentują się również lokalne zespoły.

W centrum odbędzie się też koncert dla rodzin. Gwiazdą będzie Majka Jeżowska, znana głównie z repertuaru dziecięcego.

W Rynku zaplanowano oczywiście Święto Dzika. Leśnicy jak zawsze przygotują sporo atrakcji, głównie dla najmłodszych. Będą stoiska edukacyjne, gry i konkursy z nagrodami. Tradycyjnie nie zabraknie też stoisk degustacyjnych i dobrego jedzenia, oczywiście wszystko z darów lasu.

Przez cały czas trwania obchodów dni miasta, na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

(BFG)

2 thoughts on “Hey, Piękni i Młodzi, Blue Cafe i Majka Jeżowska na Dniach Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *