Grupa Animatorów rusza w teren!

 

Aktywnie włączać się w życie lokalnej społeczności” – taki cel przyświeca powstaniu Gminnej Grupy Animatorów, która od maja rozpoczyna swoją działalność w gminie Marcinowice.

Gminna Grupa Animatorów to pomysł Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, który w marcu tego roku zorganizował dla aktywnych, energicznych i chętnych do działania młodych osób szkolenie, podczas którego uczestnicy poznali sposoby animowania czasu wolnego podczas imprez dla dzieci i młodzieży. Już w maju młodzi animatorzy sprawdzą swoje umiejętności w trakcie kilkunastu letnich przedsięwzięć organizowanych przez gminę Marcinowice. Młodzież organizuje podczas imprez „Rodzinne Strefy Zabaw”, na których nie zabraknie malowania twarzy, puszczania ogromnych baniek mydlanych, modelowania balonów, gier i zabaw z wykorzystaniem sprzętu animacyjnego. Ważne jest, aby młodzież odpowiedzialnie uczyła się pracy, dlatego członkowie Grupy Animatorów za swoją pracę podczas imprez otrzymają od Gminnego Ośrodka Kultury odpowiednie wynagrodzenie. Już w maju młodych animatorów będzie można spotkać podczas Dnia Strażaka w Marcinowicach (3 maja), Targu Ziemi w Kraskowie (7 maja) i Rodzinnym Pikniku w Strzelcach ( 27 maja). Pełen wykaz imprez planowanych w gminie Marcinowice znajduje się na stronie www.gok.marcinowice.pl.

Działania finansowane są ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *