Granit i Wiśniowa uciekają

Za nami siódma kolejka spotkań klasy A. Trudno w to uwierzyć, ale jesteśmy już na półmetku rundy jesiennej. Z zespołów z powiatu świdnickiego najwięcej powodów do radości dają na razie gracze Granitu Roztoka i PUO Wiśniowa, które zdecydowanie przewodzą grupie II.

pilki1

W miniony weekend obie ekipy wygrały swoje mecze. Granit w szlagierze kolejki uporał się 4:2 z Cukrownikiem Pszenno (bramki: Robert Bodio, Kamil Orda, Paweł Wojdyła, Wojciech KoziołMichał Gryka, Mariusz Morag. Mecz miał niezwykle interesujący przebieg. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, ale mądrze realizowaną taktykę zburzyła sytuacja z 25. minuty, gdy za uderzenie rywala czerwoną kartkę ujrzał Piotr Krygier. Mimo tego podopieczni Jacka Filipczaka potrafili jeszcze wyjść na prowadzenie 2:1 na początku drugiej połowy. Potem jednak rozkręcili się piłkarze z Roztoki, Gospodarzom nie przeszkodził nawet fakt, że przez pół godziny w bramce stał obrońca Marcin Szpilewski, który musiał zastąpić Rafała Chruszcza. Młody golkiper Granitu źle się poczuł po tym jak w ferworze walki został uderzony w głowę. – Cukrownik to jedna z lepszych drużyn w tej lidze. Mogli nas załatwić i strzelić 2-3 bramki do przerwy, bo my zupełnie przespaliśmy pierwszą połowę – przyznał po spotkaniu prezes Granitu Andrzej Śliwa. Trener Cukrownika, Jacek Filipczak również żałował niewykorzystanych okazji w pierwszej połowie. – Zespół realizował to, o co prosiłem. Dobrze, uważnie z tyłu i szybka kontra.
Rewelacyjnie spisująca się w tej rundzie ekipa PUO Wiśniowa nie zwalnia tempa i pewnie pokonała beniaminka z Tąpadła i Wir. Wynik 3:1 ustalono w pierwszej części, gdy na listę strzelców wpisali się: Norbert Stachyra, Marcin Zboch, Łukasz Dymitruk oraz Paweł Czykieta.
Trzecia w tabeli Unia Jaroszów bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi Polska Rzodkiewka Słotwina. Prowadzeni przez Sławomira Lisa  piłkarze spod Świdnicy jak na razie bardzo dobrze radzą sobie na boiskach klasy A. Goli nie obejrzeli również kibice w Stanowicach, gdzie Herbapol zremisował z innym beniaminkiem – Darborem Bolesławice.
Warto odnotować udany początek sezonu w wykonaniu Dabro Bau Makowice. Drużyna, która w poprzednim sezonie do ostatnich kolejek drżała o utrzymanie, teraz lokuje się tuż za czołówką. W sobotę po celnych główkach Michała Morawskiego (najniższy na boisku!) i Radosława Piecha wygrała 2:0 w Łażanach. – Łatwo o te punkty nie było, bo trochę dostosowaliśmy się sposobem i poziomem gry do przeciwnika, ale muszę przyznać, że udany początek sezonu nie jest dla mnie zaskoczeniem. Myślałem nawet, że tych punktów będziemy mieli już więcej – uważa trener Dabro Bau, Rafał Zielonka. Dodajmy, że przy stanie 0:1 Zryw miał rzut karny, ale w bramce Dabro-Bau znakomitą interwencją popisał się Waldemar Jóźwiak.
W grupie I tym razem lepiej spisał się Kłos Lutomia, który wygrał 3:2 bardzo ważny wyjazdowy mecz ze Skalnikiem Czarny Bór. Autorem dwóch goli był Tom,asz Makarewicz, a jednego Grzegorz Tyc. Victoria II Świebodzice poległa w Mieroszowie. Wydarzeniem kolejki był wynik meczu na szczycie. Pogoń Pieszyce rozgromiła 5:0 dotychczasowego lidera – Unię Bogaczowice.

Klasa A, grupa I
7. kolejka  (24-25.09): Biały Orzeł Mieroszów – Victoria II Świebodzice 3:0 (1:0), Skalnik Czarny Bór – Kłos Lutomia 2:3 (1:1), Boxmet Piskorzów – Czarni Sieniawka 1:3 (0:1), Sudety Dziećmorowice – Włókniarz Głuszyca 2:0, Pogoń Pieszyce – Unia Bogaczowice 5:0, Orzeł Lubawka – KS Walim 5:2. Iskra Witków Śl. pauzowała
13. KS Walim                              7    2    0-2-5    8:25
Następna kolejka (2.10): Victoria II – Iskra (nd. 13.00), Kłos – Pogoń (nd. 15.00), Unia – Orzeł, Biały Orzeł – Sudety, Włókniarz – Skalnik, Walim – Boxmet. Czarni pauzują

Klasa A, grupa II
7. kolejka (1-2.10): Zryw Łażany – Dabro Bau Makowice 0:2 (0:0), Unia Jaroszów Błękitni Polska Rzodkiewka Słotwina 0:0, Granit RoztokaCukrownik Pszenno 4:2 (1:1), PUO WiśniowaSTEP Tąpadła/Wiry 3:1 (3:1), Herbapol Stanowice Darbor Bolesławice 0:0, Zieloni Mrowiny – Venus Nowice 1:0 (1:0), Delta Słupice – Czarni Sieniawka 0:2 (0:0). Weryfikacja OZPN Wałbrzych: HerbapolZryw 3:0 vo (na boisku 2:0)
1. Granit Roztoka                7    19    6-1-0    32:8
2. PUO Wiśniowa                  7    18    6-0-1    18:9
3. Unia Jaroszów                   7    13    4-1-2    12:11
4. Czarni Sieniawka                      7    13    4-1-2    16:14
5. Dabro-Bau Makowice        7    12    4-0-3    15:13
6. Błękitni Polska Rzodkiewka (b)    7    9    2-3-3    16:11
7. Delta Słupice                             7    9    3-0-4    12:17
8. Cukrownik Pszenno            6    8    2-2-2    12:8