Gorycz porażek

Druga kolejka rundy wiosennej nie była udana dla zespołów z powiatu świdnickiego występujących w klasie okręgowej Punkty zarobili Zjednoczeni Żarów, ale tylko dlatego, że otrzymali walkower od wycofanego LKS-u Gola Świdnicka.

Nysa Kłodzko – Grom Witków 3:2 (2:1)
Bramki: 0:1 P. Kloc 3′, 1:1 Łazarowicz 37′, 2:1 Cebulski 39′, 3:1 Kowalski 57′, 3:2 Trześniowski (samobójczy) 74′
Grom: Trawka (58′ Madziała) – Solarz, M. Cegielski, Ł. Cegielski , Żołnierek, Turzański, Sz. Kloc, Smutek, Zyl, P. Kloc (72′ Liszka), Janiszewski (75′ Chodurek)

Górnik Boguszów Gorce – LKS Bystrzyca Górna 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 62′
Bystrzyca Górna: Janikowski – Grandys, Niedziałkowski, A. Somala, Januszkiewicz (85′ Duma), Ciuba (75′ Ryś), Bezegłów, W. Szewczyk, Ł. Somala, Sajdak, Matuła (68′ Mottel)

Grom Witków przegrał w Kłodzku, ale swojej postawy nie musiał się wstydzić. Przy odrobinie szczęścia witkowianie mogli utrzeć nosa liderowi i zdobyć punkcik. Goście prowadzili od trzeciej minuty, a po pół godzinie gry mieli szansę na podwyższenie wyniku. W polu karnym Nysy Przemysław Kloc trafił piłką w rękę obrońcy, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Przy stanie 3:2 dla Nysy, już w doliczonym czasie gry znakomitą okazję na zdobycie wyrównującej bramki miał Łukasz Liszka, ale będąc pięć metrów przed bramką Nysy źle przyjął piłkę i miejscowi zażegnali niebezpieczeństwa.
Warto wspomnieć, że ostatnie pół godziny w bramce Gromu stał Łukasz Cegielski. Bramkarz Bartosz Trawka musiał opuścić plac z kontuzją. – Nysa to naprawdę mocny zespół i zasłużyła na zwycięstwo, ale potrafiliśmy wysoko zawiesić poprzeczkę, a z gry w pierwszej połowie możemy być naprawdę zadowoleni. Szkoda tylko, że tak łatwo straciliśmy dwa gole. Przynajmniej jednemu, ze stałego fragmentu, można było zapobiec – mówił po meczu Jarosław Solarz  Gromu.
Olbrzymi niedosyt towarzyszył przegranej LKS-u Bystrzyca Górna w Boguszowie Gorcach. Podopieczni Piotra Krygiera nie wykorzystali faktu, że od osiemnastej minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak obrońca gospodarzy zatrzymał piłkę ręką, czym zapobiegł sytuacji sam na sam. Gospodarze zdobyli bramkę w drugiej części, w pierwszej, już grając w dziesiątkę Górnik nie wykorzystał rzutu karnego. Świetną interwencją popisał się Tomasz Janikowski. W drugiej połowie mecz bardzo się zaostrzył. – W naszej drużynie było sześć żółtych kartek, tych u gospodarzy nie liczyłem. Niestety, sędzia nie panował nad tym, co działo się na boisku – mówił po meczu Andrzej Somala z LKS-u.

Klasa okręgowa
17. kolejka (25-26.03): Nysa Kłodzko – Grom Witków 3:2 (2:1), Górnik Boguszów-Gorce – LKS Bystrzyca Górna 1:0 (0:0), Iskra Jaszkowa Dolna – Zamek Kamieniec 1:3 (0:2), MKS Szczawno – Piławianka 2:0 (1:0), Orlęta Krosnowice – Pogoń Duszniki 1:3 (0:2), Unia Złoty Stok – Zdrój Jedlina Zdrój 2:5 (2:1), LKS Gola ŚwidnickaZjednoczeni Żarów 0:3 (vo), Victoria Tuszyn – Niemczanka 3:0 (vo)

16. Piławianka (b)                       17    11    3-2-12    18:44
Następna kolejka (1-2.04): Grom – Górnik (sb. 16.00), Zjednoczeni – Nysa (nd. 16.00), Bystrzyca Górna – Pogoń (nd. 16.00), Iskra – Zdrój, Piławianka – Victoria, Orlęta – Szczawno, Unia – Gola Świdnicka 3:0 (vo), Niemczanka – Zamek 0:3 (vo)