Gmina świętowała 25-lecie samorządności [FOTO]

O tym jak się rozwijała na przestrzeni lat, co udało się zrobić, a co jeszcze jest w planach dla gminy Świdnica, mówiono podczas uroczystości obchodów 25-lecia samorządności. Jubileusz był podsumowaniem dotychczasowych działań, ale jednak przede wszystkim okazją do podziękowań tym, którzy działali i działają na jej rzecz.

O tym jak się rozwijała na przestrzeni lat, co udało się zrobić, a co jeszcze jest w planach dla gminy Świdnica, mówiono podczas uroczystości obchodów 25-lecia samorządności. Jubileusz był podsumowaniem dotychczasowych działań, ale jednak przede wszystkim okazją do podziękowań tym, którzy działali i działają na jej rzecz.

 

Gminne obchody 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego odbyły się 26 maja w Fundacji „Krzyżowa”. W programie jubileuszu była okolicznościowa przemowa wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, występy artystyczne „Rozśpiewanych dzieciaków” gminy Świdnica, prezentacja multimedialna i film przybliżający zmiany jakie nastały w gminie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Najważniejszym punktem imprezy było wręczenie dyplomów i wyróżnień dla wójtów, radnych, pracowników pracujących w tym okresie w urzędzie gminy.

Bez was nie było by tego sukcesu, to wy na niego pracowaliście – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy wręczając podziękowania.

Odznaczono w sumie 35 osób, dodatkowo doceniono wszystkich działających na rzecz rozwoju gminy.

 

Zarząd

Stanisław Wachowiak – wójt gminy w latach 12.06.1990 – 27.03.2003

Jan Bucki – zastępca wójta gminy w latach 23.10.1990 – 02.10.1991

Janusz Żydek – zastępca wójta gminy w latach 26.11.1991 – 21.11.1998

Sławomir Laskowski – zastępca wójta gminy w latach 18.11.1998 – 2004

Krystyna Posadzy – główny księgowy w latach 01.04.1989 – 16.07.1990, skarbnik gminy w latach 16.07.1990 – 30.04.2004

Krystyna Rakowska – sekretarz gminy w latach 01.01.1973 – 31.08.2003

Zbigniew Mudy – sekretarz gminy w latach 10.06.2003 – 04.08.2006

 

Radni 6 kadencji

 

  1. Jan Mytych I, II, III,. IV, V, VI kadencji

 

Radni 5 kadencji

 

  1. Kazimierz Dudzic – I, II, III,. IV, V kadencji
  2. Roman Bogusławski – II, III,. IV, V, VI kadencji
  3. Wiesław Malisz – II, III,. IV, V, VI kadencji
  4. Eligiusz Janasik – III,. IV, V, VI, VII kadencji
  5. Janusz Maruda – III,. IV, V, VI, VII kadencji

 

Radni 4 kadencji

 

  1. Zbigniew Kondziarz – II, III,. IV, V kadencji
  2. Marek Lisowski – III, V, VI, VII kadencji
  3. Regina Adamska – IV, V, VI, VII kadencji

 

Radni 3 kadencji

 

  1. Zbigniew Staszków – II, II, III kadencji
  2. Henryk Kończak – III, IV, V kadencji
  3. Tadeusz Szubiński – III, IV, V kadencji
  4. Henryk Sara – IV, V, VI kadencji
  5. Zbigniew Karnowski – V, VI, VII kadencji
  6. Tadeusz Żuberek – V, VI, VII kadencji

 

 

Pracownicy Urzędu z 25 letnim i dłuższym stażem pracy w samorządzie:

 

  1. Elżbieta Augustyn – 37 lat
  2. Bożena Badowska – 40 lat
  3. Mieczysław Jerzyk – 25 lat
  4. Szczepan Kownacki – 29 lat

5.Irena Lato – 27 lat

  1. Henryk Małachowski – 37 lat
  2. Jadwiga Generowicz – 25 lat
  3. Ewa Burdek – 30 lat
  4. Elżbieta Chlebowska – 27 lat
  5. Dorota Waliszak – 25 lat

 

Pracownicy Urzędu z 20 letnim i dłuższym stażem pracy w samorządzie:

 

  1. Danuta Kowalska
  2. Janina Partyka
  3. Jarosław Socha
  4. Wiesław Świąder
  5. Jarosław Wasyliszyn
  6. Jolanta Adamczyk
  7. Beata Zając-Brózda

 

Sołtysi

 

  1. Fabian Bartoszewicz
  2. Łach Władysława

 

Radni 2 kadencji

 

  1. Zdzisław Osadczuk
  2. Zygmunt Balant
  3. Stanisław Bekas
  4. Zbigniew Kulik
  5. Bartłomiej Pytko
  6. Janusz Żydek
  7. Marianna Bujko
  8. Fabian Bartoszewicz
  9. Tadeusz Krajewski
  10. Teresa Mazurek
  11. Władysław Urbański
  12. Piotr Gancarczyk
  13. Szymon Gumny

 

Radni 1 kadencji

 

  1. Tadeusz Całka
  2. Marian Gancarczyk
  3. Bogusław Kuban
  4. Jarosław Kurzawa
  5. Jan Koselski
  6. Zdzisław Kurzeja’
  7. Ryszard Laskowski
  8. Andrzej Paruch
  9. Wiesław Pływacz
  10. Stanisław Szczepanik
  11. Stanisław Sadowski
  12. Tadeusz Wciórka
  13. Halina Wiśniewska
  14. Zygmunt Węgłowski
  15. Józef Czechowski
  16. Edward Grzelak
  17. Anna Pawlica
  18. Maria Pietrzak
  19. Andrzej Puchała
  20. Halina Żmija
  21. Jan Maciej Goc
  22. Krzysztof Krzyśków
  23. Przemysław Pawłowski
  24. Józef Tekiela
  25. Robert Mucha
  26. Stanisław Ochocki
  27. Leszek Szubart
  28. Krzysztof Trzeciak
  29. Teresa Bąk
  30. Piotr Błaszko
  31. Kazimierz Korta
  32. Lucyna Mroczek
  33. Beata Szyszka
  34. Łukasz Świeczko
  35. Jadwiga Wicher
  36. Daniel Wieczorek

 

Więcej w kolejnym, poniedziałkowym wydaniu „Wiadomościach Świdnickich”.

Marlena Mech, foto: Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/150526gmina{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *