Gmina Strzegom z kompletem sołtysów

strzegom-soltysi

strzegom-soltysiZakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Strzegom. Głowy wsi ustanowiono w 23 miejscowościach.

Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich w gminie Strzegom. Głowy wsi ustanowiono w 23 miejscowościach. Ostatnie z zebrań wiejskich, podczas których głosowano na sołtysów i rady sołeckie, odbyły się 23 marca w Międzyrzeczu i Rusku.

strzegom-soltysi

Tylko w trzech miejscowościach wybrani zostali nowi szefowie – mówi Grażyna Kuczer, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. – Zmiany nastąpiły w Goczałkowie, gdzie dotychczasowy sołtys Stefan Dudyk odszedł ze względów zdrowotnych, w Międzyrzeczu, gdzie Maria Iwanicka pełniąca funkcję szefa wsi od 1996 roku, postanowiła już nie kandydować oraz w Olszanach. Tu więcej głosów od dotychczasowego sołtysa Ireneusza Biernata zdobył inny kandydat – dodaje.

Strzegomskie wsie w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Praktycznie na terenie każdej z nich powstały nowe inwestycje, służące lokalnej społeczności. Ludzie mogą korzystać z kanalizacji, nowoczesnych świetlic wiejskich, a kierowcy już tak nie narzekają na stan dróg, choć tutaj jest jeszcze wiele do poprawienia. Pojawiły się siłownie zewnętrzne, place zabaw i boiska sportowe.

Strzegomska wieś pięknie się rozwija. Ukoronowaniem tego były wspaniałe Dożynki Dolnośląskie, które pokazały jak wspaniałym potencjałem ludzkim dysponują – zaznacza Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Zmiana postrzegania sołectw i ich mieszkańców przez władze samorządowe Strzegomia ma swój oddźwięk w wyborach na sołtysa i rady sołeckie.

Cieszy nas bardzo wysoka frekwencja na wszystkich zebraniach wiejskich i spokojna, merytoryczna dyskusja. W Bartoszówku np. uczestniczyły w nim 72 osoby, a na zebraniach w czasie poprzedniej kadencji – 10 do 15. Tak jest prawie wszędzie – zauważa burmistrz.

 

Marlena Mech, foto: UM Strzegom

 

Kto, gdzie rządzi?

Bartoszówek: Janina Gołębiak

Goczałków: Krzysztof Grondowski

Goczałków: Górny: Andrzej Kowszyn

Godzieszówek: Grażyna Dawidowska

Granica: Mirosława Chmieliczek

Graniczna: Andrzej Gliński

Grochotów: Renata Podkówka

Jaroszów: Zbigniew Kołodziej

Kostrza: Tomasz Jeziorski

Międzyrzecze: Teresa Stopa

Modlęcin: Krystyna Gielata

Morawa: Jan Ozimek

Olszany: Stanisława Górska

Rogoźnica: Henryk Radkowski

Rusko: Urszula Łata

Skarżyce: Janusz Kaźmierczak

Stanowice: Zdzisława Dmytrarz

Stawiska: Dorota Domaradzka

Strzegom: Zdzisław Kudyba

Tomkowice: Andrzej Szczepanik

Wieśnica: Marek Czyczerski

Żelazów: Sebastian Czerniawski

Żółkiewka: Monika Róg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *