Tłumy na Giełdzie Edukacyjnej (FOTO)

DSC 0018

giełdaPonad 500 osób odwiedziło wczoraj największą w powiecie Giełdę Edukacyjną organizowaną co roku przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Była to już jej 13. edycja.

Ponad 500 osób odwiedziło wczoraj największą w powiecie Giełdę Edukacyjną organizowaną co roku przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Była to już jej 13. edycja.

DSC 0018

 

18 marca przez 4 godziny 15 szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego prezentowało swoją ofertę edukacyjną dla uczniów trzecich klas gimnazjum z gminy Świdnica, Marcinowice i Dobromierz. Swoje oferty zaprezentowali  również Centrum Kształcenia Zawodowego ze Świdnicy i Dolnośląska Izba Rzemieślnicza z Wrocławia. Gimnazjaliści mieli również możliwość uzyskania wsparcia ze strony psychologów oraz doradców zawodowych. – Otrzymali mnóstwo ulotek, materiałów reklamowych i gadżetów, a wszystko po to, aby zdecydować o swojej przyszłości i wybrać ciekawy dla siebie kierunek – mówi Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy. – Szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały między sobą w ofertach. Uczniowie mogli spytać o kierunki kształcenia, zajęcia pozalekcyjne, a nawet o atmosferę panującą w szkole. Było wiele ciekawych kierunków. – Każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kierunki tj. hodowca koni, technik ortopeda czy technik logistyk. Szkoły przygotowały się doskonale – dodaje doradca zawodowy.

Warto zaznaczyć, że co roku przy okazji Giełdy Edukacyjnej wydawana jest gazetka informacyjna „Gimbusik”, w której promowane są działania Szkolnego Ośrodka Kariery i Gimnazjum w Lutomi Dolnej. 

Więcej na temat Giełdy Edukacyjnej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG), foto użyczone

{fcomment}

{gallery}galerie/150319gielda{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *