Fotoreportaż na Puocie

puot

puotPOLANICA-ZDRÓJ. My, Polacy – to temat ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż i wystawę plenerową.

„My, Polacy” – taki jest temat teorocznego ogólnopolskiego konkursu na fotoreportaż i wystawę plenerowa w Polanicy Zdroju.

puot

Pierwsza edycja „Galerii na Puocie” cieszyła się dużą popularnością, dlatego stanie się ona cykliczną. 

Do konkursu przystąpiło wtedy kilkuset fotografów z całej Polski. Jury wybrało sześć cykli, które zawisły na trzy miesiące w sercu Polanicy Zdroju. Wystawę obejrzało kilkanaście tysięcy osób.

Uhonorowani w Galerii na Puocie 2010 fotografowie zostali odznaczeni w wielu innych prestiżowych konkursach: zwycięzca Grand Prix – Łukasz Gniadek – zwyciężył w 5-boju fotopolis 2010, Robert Wiącek dostał aż dwie nagrody w konkursie BZWBK Press Photo 2010 (1. miejsce w kategorii Cywilizacje oraz 3. w kategorii Społeczeństwo), Karolina Jonderko zwyciężyła w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret 2010, a Bartosz Mateńko będzie brał udział w sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011 wystawiając pracę wyróżnioną w Galerii na Puocie 2010, czyli cykl „Graffiti – nocni wojownicy”.

W pierwszej edycji „Galerii na Puocie” zwycięskie prace zawisły na ogrodzeniu zamykającym przestrzeń przebudowywanego Parku Zdrojowego. W lipcu 2011r. znaczna część Parku Zdrojowego ma zostać oddana do użytku, dlatego też miejsce wystawienia prac musi się zmienić. Władze miasta Polanica-Zdrój postanowiły zainwestować w projekt. W tym celu stworzone zostaną stojaki wystawiennicze nawiązujące do ogrodzenia, na którym wisiała Galeria na Puocie 2010. Stojaki te ustawione zostaną w centralnej części Parku Zdrojowego Polanicy-Zdroju. Dzięki temu konkurs i wystawa będą z pewnością kontynuowane w kolejnych latach.

Termin składania prac mija 19 maja 2011. Na zwycięzcę czeka Grand Prix w wysokości 1500 zł. Zdjęcia należy przesłać poprzez oficjalną stronę GALERII NA PUOCIE www.puot.pl

 

źródło: doba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *