Festiwal literacko-artystyczny znów w trasie!

 

Literacki festiwal „preTEXTY” objeżdża Dolny Śląsk. W październiku zawita również do Świdnicy. W programie: warsztaty literackie i filmowe, spotkania autorskie, panele dyskusyjne oraz koncert.

Pretexty

Na wstępie chcemy was bardzo przeprosić. Wiemy doskonale, że tegorocznego lata czasem zaświeciło słońce, ale częściej padał deszcz i musimy wziąć za to częściową odpowiedzialność. Nawet Pogoda tęskniła za PreTextami. Dlatego wracamy! Słońce wyszło już za chmur, temperatura podniosła słupek rtęci na termometrach o kilka stopni, nie tylko na ulicach znowu robi się gorąco! W ramach rekompensaty za lato w kratkę i z krzyżówką, przygotowaliśmy całą moc atrakcji na najbliższe dwa miesiące – mówi z humorem Lech Moliński, który promuje Festiwal.

Pomoże w tym m.in.: Pablo Garcia Casado odwiedzając Wałbrzych, Jakub Żulczyk spotykając się z publicznością w Bielawie i Wojciech Chmielarz, odpowiadając na wszystkie pytania dociekliwych Kowar. Jak pięknie łączy się literatura z muzyką udowodni Marcin Świetlicki z zespołem Najprzyjemniejsi oraz Kormorany – a to nie jedyne muzyczne emocje, kołysać nas będzie cała plejada artystów. W Świdnicy poznamy Ukryte Zalety Systemu. W Strzelinie natkniemy się na laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o  „Granitową strzałę”. A to tylko część ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla mieszkańców (z)Dolnego Śląska.

Wracają również festiwalowe klasyki. Będą kolejne okazje do zmierzenia się w Bitwie na Siedem Słów (Battle of 7 Words) czy odwiedzenia literackiego PIT-STOPu. Dzieciaki, po raz kolejny uzbrojone w papier, nożyczki, plastelinę i własną wyobraźnię, zmierzą się ze współczesną poezją podczas warsztatów literacko-filmowych i wybiorą się w niesamowitą podróż podczas warsztatów filozoficznych dla najmłodszych.

Skrzydeł dodaje nam Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, to dzięki niej w tym roku udaje się dotrzeć aż do dziesięciu miast na całym Dolnym Śląsku.

Szczegóły i program niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *