Ferie na półmetku

Nie ma śniegu, nie ma sanek, ale za to jest wiele atrakcji. Minęła połowa pierwszego turnusu Zimowiska organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

zimowisko 4

W tym roku MDK Świdnica, jak w poprzednich latach, zorganizował dwa turnusy Zimowiska. W każdym z nich bierze udział po 48 dzieci, dla których zaplanowano różnorodne formy aktywności. Poza zajęciami manualnymi, dla uczestników Zimowiska zaplanowano kilka wycieczek, dzięki którym m. in. uczestnicy Zimowiska będą mogli zdobyć odznakę PTTK „Zwiedzam – Poznaję”.

W poniedziałek dzieci, naprzemiennie w trzech grupach, wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych w pracowniach MDK Świdnica. Zajęcia ceramiczne, podczas których wykonywane były medaliony i jajka z gliny, prowadziła Joanna Walerowicz. Tajniki sztuki scenicznego makijażu przekazywała Wioletta Ziobrowska. Natomiast podstaw z szachowych strategii uczył dzieci Wojciech Kowalczuk.

Wtorek zadedykowany został wodnemu wypoczynkowi we wrocławskim Aquaparku. Do trzech opiekunów turnusu, Anny Trzeciak, Joanny Waksmundzkiej i Zbigniewa Brożbara na wycieczce tej dołączyli Mirosław Jabłoński i Dariusz Jaros.

– Podczas trzeciego dnia ferii w dwóch grupach wybraliśmy się na Spacer po Świdnicy. W trakcie tej wycieczki zrealizowaliśmy kilka z obowiązkowych punktów ujętych w regulaminie odznaki „Zwiedzam – Poznaję”. Odwiedziliśmy m. in. Muzeum Dawnego Kupiectwa i świdnickie Nadleśnictwo, pomniki i zabytkowe budowle oraz tablice pamiątkowe a także dwa parki – wyjaśnia Zbigniew Brożbar, nauczyciel z MDK Świdnica.

W czwartek dzieci wyjechały na kolejną wycieczkę, tym razem punktem docelowym był Zamek Grodno. Natomiast w piątek na sali gimnastycznej w szkole w Witoszowie został zorganizowany Turniej Sportowy, dzieci mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

zimowisko 1 zimowisko 2 zimowisko 3 zimowisko 4 zimowisko 5 zimowisko 6

Więcej zdjęć http://mdk.swidnica.pl/info/index/47/ZIMOWISKO_2016.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *