Fabryka dobra

Na starcie było ich 56. Do mety dobiegło aż 52. Mowa o wolontariuszach uczestniczących w projekcie „Pojednani w sporcie”. Wczoraj za swoją pracę społeczną otrzymali gratulacje i podziękowania z rąk wójt gminy Teresy Mazurek oraz Leszka Noworóla prezesa DZ LZS.

We wrześniu 2016 roku ruszył projekt „Pojednani w sporcie”, którego twórcą był GOKSiR, a realizatorem GLKS Świdnica oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Burkatowa.

Jaki był cel?
Rozwój wolontariatu oraz zachęcenie młodzieży do współpracy na rzecz działania dla lokalnej społeczności.

Warto wspomnieć o fakcie, który mile zaskoczył wszystkich. Przewidywana liczba osób, która weźmie udział w projekcie miała stanowić 30 osób. Jednak tak się nie stało. Przybyło 56 chętnych z czego do samego końca zostały aż 52 osoby. Młodzież wykazała się wielkim zacięciem i nawet zła pogoda nie krzyżowała ich planów i studziła zapału do działania.

Dziękuję wam za niesienie bezinteresownej pomocy. Za to, że chcecie, a nie musicie. Jest to budujące, kiedy widzimy młodego człowieka, który stawia sobie za cel pomoc drugiemu.  To co robicie dzisiaj może wydawać się czymś skromnym i małym dla osób patrzących na to z boku, ale już teraz mogę śmiało powiedzieć, że jesteście lepszymi ludźmi, którzy widzą to czego zwykły przechodzień może nie dostrzec. Pracując razem, tworzyliście zgrany zespół i jak w fabryce produkowaliście „dobre” uczynki. Serdecznie Wam za to dzisiaj dziękuję  – mówiła wójt Teresa Mazurek.

 Przypominamy, że co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *