Elektronika zabrzmi w Świdnicy

Warsztaty, panele dyskusyjne, projekcje filmowe i ogromna ilość elektroniki – w Świdnicy startuje POSŁUCHANE 3.0.

POSŁUCHANE 3.0 to całoroczny cykl ekscytujących spotkań edukacyjnych, mających na celu stymulować publiczność do aktywnego obcowania z szeroko pojętą muzyką oraz do regularnego udziału w kulturze na najwyższym poziomie. Warsztaty i panele dyskusyjne odbywające się w dzień, pozwolą publiczności poznać tajniki muzyczne u źródeł. Procesy poznawcze zostaną połączone z wieczornymi imprezami odbywającymi się w specjalnie do tego przygotowanych przestrzeniach w Świdnicy.
Tegoroczna edycja POSŁUCHANE 3.0 rozpoczyna się 9-10 czerwca, a kolejne świdnickie spotkania edukacyjno-koncertowe planowane są na sierpień, październik i listopad. Dwa pierwsze z nich mają na celu zapoznanie publiczności z nowoczesną polską muzyką elektroniczną, jak i jej korzeniami.

Park im. Jana Kasprowicza, wypełni się połączeniem eksperymentalnych dźwięków z wizualizacjami o które zadbają: pionier polskiej el-muzyki Władysław Komendarek, wraz z artystami prezentującymi współczesne kierunki rodzimej elektroniki: An On Bast, Chmarą i Julianem Kulczyńskim. Późnym wieczorem muzyka starannie wyselekcjonowana przez Verlake i Tryptaminee zabrzmi w specjalnie zaaranżowanym na tę okazję pustostanie w samym centrum świdnickiego rynku. Wszystkie wydarzenia muzyczne będą poprzedzone warsztatami i panelami dyskusyjnymi przygotowanymi wspólnie z szkołą dźwięków TONY, a także projekcją filmu Wszystkie nieprzespane noce, przygotowaną wspólnie z festiwalem Okiem Młodych. Po seansie, resztę wieczoru muzycznie wypełni DJ P L A L. Warto dodać, że na większość wydarzeń wstęp jest zupełnie za darmo!

Harmonogram tegorocznych spotkań edukacyjnych POSŁUCHANE 3.0:

Piątek, 9 czerwca

19:00 Wrocław, Plac Orląt Lwowskch 20c: TONY x POSŁUCHANE 3.0: Władysław Komendarek – Panel dyskusyjny z “ojcem polskiej elektroniki”. WSTĘP DARMOWY.

21:00 Świdnica, Rynek 39 – 40 Pustostan: FESTIWAL OKIEM MŁODYCH x POSŁUCHANE 3.0: Projekcja filmu Wszystkie nieprzespane noce, portretu współczesnych polskich dwudziestolatków, ukazanych na tle nocnego życia skąpanego w brzmieniu muzyki elektronicznej. WSTĘP DARMOWY.

23:00 Świdnica, Rynek 39 – 40 Pustostan: Koniec seansu to nie finał piątkowego wieczoru. Obraz zastąpi dźwięk, a stery przejmie Jakub Walczak znany jako P L A L. WSTĘP DARMOWY.

Sobota, 10 czerwca

12:00-15:00 Świdnica, Rynek 39 – 40 (dziedziniec wieży ratuszowej): Warsztaty scratchingu z DJem Krootkim. WSTĘP DARMOWY.

17:00:22:00 Świdnica, Park im. Jana Kasprowicza: Władysław Komendarek, Chmara, Julian Kulczyński, An On Bast, BILETY via GOING

22:00 < Świdnica, Rynek 39 – 40 ( afterparty w pustostanie): Verlake, Tryptaminee, BILETY via GOING

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *