Dzieci rządzą miastem (FOTO)

Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwa Miasto Dzieci. Dzisiaj uroczyście przekazano władzę najmłodszym. Prezydentem została Julia Lewandowska z grupy 41, która obiecała m.in. owoce do śniadania i dyskotekę na zakończenie turnusu. Na wiceprezydenta wybrano Kacpra Wrzodka z grupy 26.

Miasto Dzieci 2016 bfg (44)

Symboliczny klucz do Miasta Dzieci został przekazany przez prezydent Świdnicy. Obie panie prezydent uzgodniły, że prezentem dla pracujących dzieciaków będzie darmowe wejście na basen! – Zachowajcie swój identyfikator, bo to on będzie biletem wstępu – zaznaczyła Beata Moskal-Słaniewska i dodała: – W ciągu tych kilku dni to dzieci są najważniejsze w Świdnicy! Życzę Wam, abyście przez te kilka dni bardzo dużo się nauczyły i być może poznając te różne zawody, wybrali dla siebie ten, który chcielibyście wykonywać w przyszłości. Życzę Wam również pięknej pogody i owocnej pracy, abyście zarobili na wymarzone rzeczy ze sklepu marzeń. Życzę Wam też zawarcia takich przyjaźni, które przetrwają trochę dłużej niż Miasto Dzieci.

Dzieciaki powitał też zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki. – Myślę, że czeka Was tu moc emocji, czego Wam życzę w imieniu wójt gminy Teresy Mazurek. Mam nadzieję, że to spotkanie zapadnie Wam głęboko w pamięć – mówił do dzieci.

Miasto Dzieci 2016 bfg (53)

Miasto Dzieci składa się z dwóch turnusów. Od 19 do 28 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica i miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić. W tej nietypowej formie półkolonii udział weźmie blisko 900 dziewcząt i chłopców! Dzieci odkrywać będą tajniki aż 41 zawodów. Wśród nich m.in.: bankowiec, dentysta, leśnik, sportowiec, ogrodnik, fryzjer, treser zwierząt, filmowiec, ekonomista, elektronik czy malarz.

Więcej o Mieście Dzieci w nadchodzącym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *