Duży sukces młodych piłkarzy Gryfa

Drużyna z rocznika 2008 Gryfa Świdnica w znakomitym stylu awansowała do ścisłego finału Klubowych Mistrzostw Polski U 8. Turniej eliminacyjny odbył się w Grójcu, wielki finał zaplanowano 11 czerwca na stadionie Legii Warszawa.

– W eliminacjach rozegraliśmy 9 spotkań, zdobyliśmy 21 punktów, co dało nam pierwszą pozycję w grupie przed Śląskiem Wrocław, z którym wygraliśmy 2:0. Jako zwycięzcy grupy eliminacyjnej w finale będziemy rozstawieni – informuje Janusz Masny, który wraz z Markiem Podleśnym trenuje młodych gryfiaków.
Świdniczanie zakończyli zawody z bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów imponującym stosunkiem bramek 17:3. Najwięcej goli – cztery zdobył Sebastian Patyk, syn Marka – byłego wieloletniego piłkarza Stali Świdnica.

Gryf 2008: Hubert Charuży, Michał Haręza, Jakub Kazimierski, Nikodem Krakowiak, Filip Łuczak, Damian Patyk Sebastian Patyk, Szymon Pieńkowski, Franciszek Kołakowski, Patryk Podleśny, Jakub Zienkiewicz, Jakob Kosmala. Trenerzy: Janusz Masny, Marek Podleśny

UKS Gryf Świdnica – UKS Fotball Academy w Lubaczowie 1:1