Dożynki pełne atrakcji

 

Święto Plonów w gminie Marcinowice odbędzie się w tym roku w niedzielę 27 sierpnia w Śmiałowicach. Dożynki obfitować będą w liczne atrakcje, a organizatorzy liczą na rekordową liczbę gości. Organizatorami i gospodarzami uroczystości są wójt gminy Władysław Gołębiowski, Sołectwo Śmiałowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Część oficjalna rozpocznie się korowodem dożynkowym spod Kościoła św. Wawrzyńca w Śmiałowicach na boisko, gdzie o godzinie 14.00 odbędzie się polowa Msza Święta, misterium chleba i dożynkowy koncert zespołu „Akacjowe Śpiewule”.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski oraz przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema wręczą tytuły Zasłużonego dla Gminy Marcinowice Pani Marii Dolinnej oraz Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice Pani Herminie Tyndzie – Tymi szczególnym wyróżnieniami dziękujemy wyjątkowym osobom, które swoją pracą, zaangażowaniem i sercem włączały i nadal włączają się w budowanie naszej lokalnej społeczności. mówi wójt gminy Marcinowice.

O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbają sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentują się miejscowości Śmiałowice, Biała, Chwałków, Marcinowice, Strzelce, Szczepanów, a także Klub Seniora z Kątek i Stowarzyszenie „Jasny Horyzont”.

Muzyczną rozrywkę już od godziny 19.00 zapewnią trzy bloki taneczne – Amore Italiano, Abba – największe przeboje i Cygańskie Gitary. Muzyka będzie rozgrzewała dożynkową publiczność do północy.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Miejsce imprezy zostało podzielone na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci, mechaniczne koniki, kurtyna wodna, przejażdżki bryczką, edukacyjny namiot Nadleśnictwa Miękinia. Strefa Zdrowia to zaproszenie dla wszystkich mieszkańców do bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy w specjalnie podstawionym na ten czas osteobusie. Dodatkowo dostępne będą badania słuchu, poziomu cukru, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego, porady dietetyka. Dla rolników uruchomiona zostanie Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków uprawy roślin. Zaprezentowane zostaną także nowoczesne maszyny rolnicze.

O godzinie 17.15 rozpocznie się Turniej Wsi z dożynkowymi konkurencjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Swoje umiejętności piłkarskie zaprezentuje Michał Hruszowiec w pokazie freestyle football.

Ramowy program Dożynek Gminny 2017 w Śmiałowicach:

13.30 – Korowód dożynkowy spod Kościoła św. Wawrzyńca na boisko

14.00 – Uroczysta Msza Święta polowa

15.30 – Wystąpienie wójta gminy Marcinowice i zaproszonych gości, obrzęd dzielenia chlebem

16.15 – Część artystyczna, prezentacje sołectw

19.00-24.00 – Koncerty – Amore Italiano, Abba – największe przeboje, Cygańskie Gitary

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *