Dożynki gminne tym razem w Lutomi Górnej

Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w niedzielę  3 września 2017 r., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi Górnej. Współgospodarzami  dożynek będą sołectwa: Lutomia Górna i Lutomia Dolna.

Dożynki gminne od wielu lat przepełnione są staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników i mieszkańców naszej gminy. Gmina Świdnica to gmina o charakterze rolniczym. Na powierzchni 208 km2 ponad 11,86 tys. ha to grunty orne. Cieszymy się, że w niedzielę 3 września te dwa sołectwa  będą najważniejszym punktem na mapie gminy Świdnica – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Święto plonów pokazuje nam jak trudna jest praca polskiego rolnika, ale zarazem zwraca naszą uwagę na jej piękno i sens. Nasi rolnicy z powodzeniem sięgają po fundusze europejskie, modernizując i unowocześniając swoje gospodarstwa. Dla wszystkich uczestników dożynek przygotowane będą stoiska ze specjałami i lokalnymi produktami, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Szczegółowych informacji w sprawie organizacji dożynek udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod nr tel. 748521226, 748523067 wew. 312, 313

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *