Do której szkoły ma iść moje dziecko?

interwencja_dzieci1

interwencja_dzieci1To pytanie zadaje wałbrzyszanin, ojciec bliźniaków, Rafał Ostojski. Mieszka na Rusinowie, podstawówkę nr 31 właśnie tam likwidują, a nasz czytelnik, mówi, że w życiu nie wyśle dzieci do szkoły nr 22. Co ma zrobić?

To pytanie zadaje wałbrzyszanin, ojciec bliźniaków, Rafał Ostojski. Mieszka na Rusinowie, podstawówkę nr 31 właśnie tam likwidują, a nasz czytelnik, mówi, że w życiu nie wyśle dzieci do szkoły nr 22. Co ma zrobićinterwencja_dzieci1

Dzieciaki pana Rafała to Weronika i Oskar. Od września mają rozpocząć naukę w szkole, jednak wciąż nie wiadomo, w której. – Dostałem telefon z urzędu miejskiego, że szkoła nr 31 będzie likwidowana – mówi Rafał Ostojski. Właśnie tam chciał posłać swoje dzieci, z ratusza otrzymał informację, że nowa placówka, która przypisana została do tej dzielnicy, to Publiczna Szkoła Podstawowa nr 22. – Nie chcę ich tam wysyłać. Słyszałem, że tam jest często policja, że są narkotyki, tam jest fatalny dojazd, ta szkoła ma bardzo złą opinię – relacjonuje nasz czytelnik. 

Pomyślał o podstawówce nr 28 z Alei Wyzwolenia, jednak tam dowiedział się, że zapisów nie ma z powodu braku miejsc. – To jest dramat. Zamiast likwidować, to powinni zostawić dobrą szkołę, bo gdzie je mam teraz dzieci wysłać? – pyta po raz kolejny.

Nam w ratuszu wytłumaczyli, że czekają aż uchwały o likwidacji szkół się uprawomocnią. Wtedy zmienią się obwody szkolne i będzie wiadomo coś więcej. Bo sytuacja z tymi dziećmi, które już uczą się w PSP nr 31 jest jasna. Wraz z nauczycielami i całymi klasami – przynajmniej teoretycznie – mają przejść do PSP nr 22. Co jednak z dziećmi, które progu szkoły jeszcze nie przekroczyły? – Rodzice mają prawo poszukiwania innego miejsca spełniania obowiązku szkolnego dla swoich dzieci, lecz przyjęcie uczniów zależy od możliwości organizacyjnych i decyzji dyrektora szkoły, do którego skierowane jest podanie w przedmiotowej sprawie – tłumaczy rzeczniczka prezydenta Wałbrzycha, Anna Żabska. A te decyzje będą podejmowane gdy… uchwały się uprawomocnią. Czyli wiadomo, że niewiele wiadomo.

walbrzyski.pl

Fot. Krzysztof Kołowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *