Długo nie cieszył się wolnością

Długo nie cieszył się wolnością 40-letni mężczyzna, który kilka godzin po opuszczeniu zakładu karnego zdemolował wyposażenie stacji benzynowej w Świebodzicach. Został natychmiast zatrzymany na miejscu zdarzenia przez policjantów Zespołu Prewencji tamtejszego komisariatu. Po przedstawieniu zarzutów wymienionego czeka zatem kolejna sprawa sądowa.

W nocy z 19 na 20 października br., oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach został telefonicznie zawiadomiony o mężczyźnie demolującym wnętrze miejscowej stacji benzynowej. Wymieniony pokłócił się z obsługą sklepu i wpadł w szał. Biegał po wnętrzu, przewracał reklamy, zniszczył ladę sklepową i próbował wyrwać kasę fiskalną.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze Zespołu Prewencji tamtejszego komisariatu natychmiast zatrzymali agresywnego podejrzewanego. Okazał się nim 40-letni mężczyzna. Był kompletnie pijany. Po sprawdzeniu jego danych policjanci ustalili, iż kilka godzin wcześniej opuścił on zakład karny, w którym odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna długo nie cieszył się zatem życiem poza kratami. Bezpośrednio po zdarzeniu trafił do policyjnego aresztu.

Po przedstawieniu zarzutów wymienionego czeka kolejna sprawa sądowa. Przypomnijmy, iż zniszczenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *