Diesel Fest na X Kolejową Majówkę

festiwal lokomotyw

festiwal lokomotywNa X Kolejową Majówkę do Jaworzyny Śląskiej jak zawsze zawitały niezwykłe parowozy, ale wyjątkowo w tym roku po raz pierwszy będziemy mogli podziwiać także polskie i zagraniczne lokomotywy spalinowe.

festiwal lokomotyw

Na majowy długi weekend do Jaworzyny Śląskiej jak zawsze zawitały niezwykłe parowozy, ale wyjątkowo w tym roku po raz pierwszy będziemy mogli podziwiać także polskie i zagraniczne lokomotywy spalinowe.

Podczas tegorocznej imprezy w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Lokomotyw Spalinowych DIESEL FEST. Gwiazdami długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe, a wśród nich na przykład polska lokomotywa SM30 (1961r.), czechosłowacki wagon motorowy Motorak (1955r.), SM03 (1972r.) czy lokomotywa DEUTZ122R (1940r.). Gościnnie pojawią się lokomotywy spalinowe innych przewoźników kolejowych w Polsce. Organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po trasie wiodącej po muzeum, ukazującej ważne dla techniki kolejowej obiekty takie jak żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnia kolejowa, obrotnica czy budynki olejarni i piaskowni.

W związku z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, zmianie ulegają godziny otwarcia muzeum. Do końca września 2015 r., muzeum otwarte będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Oprac. mm

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *