Derby dla Chełmca

Po krótkiej świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety wróciły siatkarki II ligi. Na początek 2020 roku w Świdnicy doszło do derbów regionu. Polonia zmierzyła się z Chełmcem Wałbrzych. Po raz drugi lepsze okazały się rywalki. Tak, jak w Wałbrzychu, także i w Świdnicy 3:1 wygrał Chełmiec.

Polonia Świdnica – Chełmiec Wałbrzych 1:3 (25:14, 27:25, 21:25, 13:25)

Polonia: Woźniak (k), Bober, Kołodziejczak, Miezgiel, Rut, Witkowska, Gałązka (l), Malczewska

Podopieczne Magdaleny Sadowskiej wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo. Liczno, że przełamanie może nastąpić w derbach, wszak wiadomo nie od dziś, że takie mecze rządzą się swoimi prawami. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że zespół z Wałbrzycha prowadzi były szkoleniowiec Polonii, Marek Olczyk, w składzie Chełmca jest kilka byłych zawodniczek świdnickiego klubu: Aleksandra Małodobra, Aleksandra Druciak, Karolina Olczyk, Katarzyna Bojko czy Natalia Gezella.

Pierwszy set padł łatwym łupem przyjezdnych. W drugim walka zdecydowania wyrównała się. Siatkarki Polonii w dramatycznej końcówce wyszły z dużych opresji i ze stanu 22:24 wyprowadziły wynik na 27:25. Taki obrót wydarzeń dodał wiatru w żagle młodej świdnickiej drużyny, która także w trzecim secie mocno postawiła się Chełmcowi. Biało-zielone prowadziły w pewnym momencie 14:10, ale ostatecznie to Chełmiec zwyciężył 25:21. Czwarty set był już bez historii. Przyjezdne wygrały 25:13 pieczętując tym samym zwycięstwo w całym meczu 3:1.

II liga siatkówki kobiet

10 kolejka  (4.01): Polonia Świdnica – Chełmiec Wałbrzych, Sobieski Oława – SMS PZPS II Szczyrk 3:0, Silesia Volley Mysłowice – Sokół Radzionków 0:3, Jedynka Siewierz – Olimpia Jawor 3:1. MKS  Energa II Kalisz pauzował

1. Olimpia Jawor                         10        25        9-1      28:11
  2. Jedynka Siewierz                                10        22        7-3      31:12
  3. Sokół Radzionków                              10        16        5-5      21:15
  4. Sobieski Oława                                   10        16        5-5      19:19
  5. Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (b)     9          15        5-4      18:16
  6. Energa MKS II Kalisz             9          14        5-4      17:18
  7. SMS PZPS II Szczyrk            10        13        4-6      15:18
  8. Silesia Volley Mysłowice                     10        11        4-6      16:23
  9. Polonia Świdnica                               10        0          0-10     4:30

Następna kolejka (11.01); Energa II – Polonia,Szczyrk II – Jedynka, Chełmiec – Silesia Volley, Sokół – Sobieski. Olimpia pauzuje