Demolka Ziębic

Dobrze weszli w nowy rok koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. Ostatnie niepowodzenia odbili sobie na ekipie Orła Ziębice. Po kapitalnej zwłaszcza pierwszej połowie meczu świdniczanie wygrali aż 97:64.

Ignerhome Polonia Świdnica – ZZKK Orzeł Ziębice 97:64 (32:14, 29:12, 16:16, 20:22)

Ignerhome Polonia: Sieńko 33, Słobodzian 21, Kostek 16, Ozga 10, Kaczmarczyk 6, Soboń 5, Hałdaś 2, Bernat 2, Stec 2, Cisek, Połeć, Poradzisz

Starcie z ekipą z Ziębic było wymarzona okazją na przełamanie, wszak rywale mieli na koncie tylko jedno zwycięstwo. Podopieczni Jarosława Moczulskiego od pierwszych minut zdominowali przeciwnika. Nim ci zdołali otrząsnąć się z nawałnicy było już w zasadzie „po meczu”. Pierwszą kwartę Polonia wygrała 32:14, a drugą 29:17. Wynik do przerwy 61:26 mówi wszystko…

W drugiej części gra była już wyrównana. Rozluźnieni gospodarze pozwolili rywalom na zdecydowanie więcej. W efekcie przewaga przestała rosnąć. Koszykarze Orła nawet wygrali minimalnie ostatnią odsłonę, ale ostateczny wynik 97:64 nie pozostawił złudzeń, kto w tym dniu był lepszy.

Był to przedostatni mecz świdnickich koszykarzy w pierwszej części sezonu. W sobotę 11 stycznia Polonia zagra jeszcze wyjazdowe spotkanie w Legnicy z Basketem, ale bez względu na wynik wiadomo, że w drugiej części sezonu świdniczanie zagrają w grupie drużyn walczących o miejsca 9-15 w III lidze.

III liga koszykówki, grupa A

13 kolejka (4-5.01): IgnerHome Polonia Świdnica – ZZKK Orzeł Ziębice 97:64, Trustmate KKK Kobierzyce – Basket Legnica 90:65, WSTK Wschowa – Górnik Trans Eu II Wałbrzych 102:101, SMK Lubin – KKS Siechnice 74:70

1. SMK Lubin                                         13        24        11-2     +20
  2. Trustmate KKS Kobierzyce                13        22        9-4      +132
  3. KKS Siechnice                                   13        21        8-5      +76
  4. Górnik Trans Eu II Wałbrzych  13        21        8-5      +59
  5. Basket Legnica                                    13        19        6-7      -154
  6. WSTK Wschowa                               13        18        5-8      -32
  7. IgnerHome Polonia Świdnica           13        17        4-9       -35
  8. ZZKK Orzeł Ziębice                           13        14        1-12    -169

Następna kolejka (11.01): Basket – IgnerHome Polonia, Górnik Trans Eu II – Trustmate KKS, ZZKK Orzeł – Lubin