Czas na najważniejsze próby!

Rozgrywki w II lidze siatkarek wkraczają w decydująca fazę. W sobotę, 4 marca odbędą się pierwsze mecze fazy play-off. Na siatkarki Polonii Świdnica, zwyciężczynie fazy zasadniczej czeka Częstochowianka.

Gra toczyć się będzie do dwóch wygranych. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę, 12 marca w Świdnicy (godzina 17.00, hala Zawiszów). Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 13 marca w samo południe, również w Świdnicy. Nietypowe terminy drugiego i przede wszystkim trzeciego meczu spowodowane są niedostępnością hali. Od 10 do 12 marca odbywać się będzie dużo wcześniej zaplanowany turniej piłki ręcznej imienia Jakuba Marcinkowskiego. – Mamy nadzieję, że trzeci mecz nie będzie potrzebny – mówi trener polonistek, Marek Olczyk. Podobne nadzieje z pewnością żywią też kibice świdniczanek, ale chociaż „na papierze” zdecydowanym faworytem jest Polonia, to przewagę psychologiczną mają przeciwniczki. Częstochowianka wygrała z Polonią oba mecze fazy zasadniczej. – Jestem dobrej myśli, ale są też pewne obawy – nie ukrywa Olczyk. Największe wzbudza była zawodniczka Polonii, a aktualnie rozgrywająca Częstochowianki – Karolina Olczyk (z domu Zając, zbieżność nazwisk przypadkowa). W fazie zasadniczej grała niewiele z powodu kontuzji, ale teraz jest już w pełni sił. Nie ma wątpliwości, że to zawodniczka, która może zrobić różnicę.

Przygotowania do najważniejszych meczów w sezonie weszły w ostatnią fazę. W czwartek, 23 lutego Polonia zagrała towarzysko z Olimpia Jawor. W hali na osiedlu Zawiszów padł remis 2:2. Sparing dal szkoleniowcowi biało-zielonych sporo materiału do przemyśleń. Bardzo wysoką formę utrzymuje Ewa Woźniak, cały zespół sprawiał jednak wrażenie nieco zmęczonego i rozkojarzonego. – Z Częstochowianką nasza gra musi wyglądać zdecydowanie lepiej – uważa Olczyk.

Jak do I ligi?

W pierwszej rundzie play off rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Lepsza drużyna z pary Polonia – Częstochowianka w kolejnym etapie zmierzy się z lepszym z pary AZS Uni Opole – Olimpia Jawor. Rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie nieco łatwiejszego przeciwnika w półfinałach baraży (z udziałem dziesięciu mistrzów i wicemistrzów II ligi) toczyć się będzie do trzech wygranych. W półfinałach również grać się będzie do trzech zwycięstw. Wyłonionych w ten sposób pięć drużyn awansuje do turnieju finałowego, z którego dwie najlepsze ekipy bezpośrednio awansują do I ligi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *