Szyb Witold zaprasza

witold_wizualizacja_do_gazety

witold_wizualizacja_do_gazetyDo końca listopada tego roku ma być gotowy dla mieszkańców i gości odrestaurowany szyb „Witold” w Gorcach. Będzie tu sala historycznych pamiątek Boguszowa – Gorc, będzie miejsce na spotkania kulturalne i organizację kongresów o różnej tematyce. Będzie też restauracja i kawiarnia.

Do końca listopada tego roku ma być gotowy dla mieszkańców i gości odrestaurowany szyb „Witold” w Gorcach. Będzie tu sala historycznych pamiątek Boguszowa – Gorc, będzie miejsce na spotkania kulturalne i organizację kongresów o różnej tematyce. Będzie też restauracja i kawiarnia.witold_wizualizacja_do_gazety

Projekt nazwany „Adaptacja budynku nadszybia z wieżą wyciągową na Centrum Kulturalno – Kongresowe „Witold” przy ul. Traugutta w Boguszowie – Gorcach” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

W wyniku realizacji projektu powstanie Centrum Kulturalno – Kongresowe „Witold”. W skład kompleksu będzie wchodzić budynek przeznaczony na cele szkoleniowo – konferencyjne oraz budynek pełniący funkcje wystawienniczą i handlowo – usługową.

Na potrzeby stworzenia Centrum „Witold” adaptowane są budynki poprzemysłowe o znaczeniu zabytkowym – budynek nadszybia z wieżą szybu „Witold” oraz budynek maszyny wyciągowej, które niegdyś stanowiły pomieszczenia nad szybem „Witold” Kopalni Węgla Kamiennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *