Centrum Przesiadkowe ruszy we wrześniu (FOTO)

Po pięciu latach w końcu świdniczanie doczekają się Centrum Przesiadkowego na miarę XXI wieku. Inwestycja realizowana od 2010 roku wreszcie dobiegła końca.

Po pięciu latach w końcu świdniczanie doczekają się Centrum Przesiadkowego na miarę XXI wieku. Inwestycja realizowana od 2010 roku wreszcie dobiegła końca.

 

 

Co się zmieniło?

Przypomnijmy, że w ramach budowy Centrum Przesiadkowego przy ul. Dworcowej i Kolejowej w Świdnicy powstało zupełnie nowe rozwiązanie dla komunikacji międzymiastowej.

W pierwszym etapie inwestycji przebudowano i wyremontowano dworzec kolejowy i utworzono przed nim ogródek – tu posadzono zieleń oraz zamontowano ławki. Powstało także ogrodzenie przy ul. Dworcowej oraz między ul. Kolejową, a torami. Roboty budowlane wykonane zostały również przy ul. Kolejowej, która udostępniona została do ruchu 18 września ubiegłego roku.

W ramach etapu drugiego powstał zupełnie nowy dworzec autobusowy. Połączenie go podziemnym przejściem z dworcem PKP przebiegającym pod torami kolejowymi było trzecim etapem zadania.

W efekcie już wkrótce będzie można podróżować bardziej komfortowo a zmiana środka transportu stanie się łatwiejsza, szybsza i wygodniejsza.

 

Na finiszu

Centrum Przesiadkowe przeszło już odbiory techniczne. Procedury zakończyły się w ubiegłym tygodniu.

Do 17 sierpnia trwał proces usuwania niewielkich usterek. Teraz zwrócimy się do powiatowego oraz wojewódzkiego nadzoru budowlanego z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektów wchodzących w skład Centrum Przesiadkowego – informuje Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Formalności według planu mają zakończyć się do końca miesiąca.

W końcu będziemy mogli uruchomić Centrum Przesiadkowe dla pasażerów oraz przewoźników, którzy długo musieli czekać na zakończenie inwestycji. Od września będą mogli w bardziej komfortowych warunkach korzystać z transportu zbiorowego, co jest szczególnie ważne dla pasażerów autobusów, którzy korzystają w tej chwili z przystanków przy ulicy Spacerowej – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Uruchomienie centrum dla przewoźników i pasażerów planowane jest dokładnie z dniem 1 września.

 

Centrum za ponad 20 mln zł

Wartość całego projektu przebudowy dworca PKP i PKS to ponad 21 mln zł. 14 mln zł pochodziło ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

 

Tekst i foto: Marlena Mech

 

{gallery}galerie/150821centrumprzesiadkowe{/gallery}

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *