Centrum Przesiadkowe otwarte (FOTO)

Dzisiaj oficjele przemawiali i przecinali wstęgę, ale już od jutra zaroi się od podróżnych. Wreszcie oddano do użytku Centrum Przesiadkowe. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycja w Świdnicy.

 

Dzisiaj oficjele przemawiali i przecinali wstęgę, ale już od jutra zaroi się od podróżnych. Wreszcie oddano do użytku Centrum Przesiadkowe. To jedna z największych w ostatnich latach inwestycja w Świdnicy.

Budowa centrum kosztowała 25 mln zł., z czego 14 milionów pochodziło dotacji unijnych. Prace przy budowie trwały do 2012 roku. Wyremontowano dworzec kolejowy, wraz z przyległymi ulicami i placami. Połączono części dla podróżnych korzystających z kolei i przewoźników drogowych. Wykonawcą robót była firma Skanska. Termin oddania do użytku Centrum Przesiadkowego był kilkakrotnie przesuwany i zmieniany. Powodem były piętrzące się problemy techniczne, w tym ten najpoważniejszy z budową drugiego tunelu pod torami.

Mieszkańcom należą się przeprosiny, że centrum nie zostało oddane rok lub półtora roku temu – podkreślała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. – To największa, najważniejsza, najbardziej pracochłonna, czasochłonna, ale i najbardziej problematyczna inwestycja w ostatnich latach w Świdnicy. Dostarczyła nam wiele niespodzianek.

Zdaniem prezydent warto było jednak czekać. – Centrum Przesiadkowe da zupełnie nową jakość podróżnym i przewoźnikom. To ważne przy planowanej rozbudowie transportu w Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Poseł na Sejm Teresa Świło zwracała uwagę, że powstanie centrum to wspólny sukces radnych tej i poprzedniej kadencji, obecnych i poprzednich władz Świdnicy z prezydentem Wojciechem Murdzkiem oraz posłów, w imieniu których zabrała głos. Urzeczony efektem końcowym trzyletniej inwestycji był wicemarszałek Andrzej Kosiór. – To centrum przesiadkowe jest wzorcowe – podkreślał i dodawał: – Na Dolnym Śląsku staramy się odciążać drogi i stawiać na transport zbiorowy oferując mieszkańcom nowoczesne, komfortowe centra przesiadkowe jak to w Świdnicy.

W ceremonii przecięcia wstęgi wzięło udział aż dwanaście osób.

Od 1 jutra Centrum Przesiadkowe w Świdnicy będzie do dyspozycji podróżnych i przewoźników.

{gallery}galerie/150821centrumprzesiadkowe{/gallery}

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *