Cenna lekcja z „Impelkami”

Bardzo wartościowy szkoleniowo test przeszły siatkarki Polonii Świdnica. Przygotowujące się do nowego sezonu w II lidze świdniczanki rozegrały sparing z występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyną wrocławskiego Impela. – Myślę, że dziewczyny to spotkanie zapamiętają na długo – mówił po meczu trener biało-zielonych, Mateusz Dąbrowski.

Spotkanie rozegrano w piątek, 15 września we Wrocławiu. Dla wrocławianek była to pierwsza gra kontrolna, polonistki z kolei miały już za sobą trzy mecze podczas towarzyskiego turnieju w Jaworze. Trenerzy ustalili, że w meczu nie będą liczone punkty – grę potraktowano więc typowo szkoleniowo. Testowano ustawienia, szlifowano obrony i atak, często piłki były dorzucane do zawodniczek. – Trochę szkoda, że nie zagraliśmy z Impelem na punkty, ale myślę, że zobaczyłyśmy, że nie ma między nami aż tak wielkiej różnicy – mówiła po meczu kapitan świdnickiej drużyny, Aleksandra Małodobra. – Myślę, ze dziewczyny to spotkanie zapamiętają na długo, bo było to dla nich na prawdę cenne doświadczenie. Były momenty, ze graliśmy jak równy z równym, a efektowne obrony Agnieszki Adamek czy ataki Wiktorii Paluszkiewicz i Ewy Woźniak pokazały, że w naszym zespole jest ogromny potencjał, co tez dostrzegł zespół z Wrocławia – komentuje trener Mateusz Dąbrowski.

Przypomnijmy, że rozgrywki w II lidze Polonia rozpocznie 7 października meczem na własnym parkiecie z SMS-em PZPS-em II Szczyrk. Tydzień wcześniej na kibiców siatkówki czeka duża gratka, bowiem w Świdnicy odbędzie się jeden z turniejów Pucharu Polski. Od 22 do 24 września w hali na osiedlu Zawiszów oprócz Polonii zagrają pierwszoligowe Wisła Warszawa, Energetyk Enea Poznań i AZS Warszawa.

 

Polonia: Śmidowicz Paluszkiewicz Tomaszewska Mielczarek Małodobra Krusiewicz Adamek oraz Woźniak Telega Baran Kołodziejczak Gezella Druciak Maziakowska i Kuncman

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *