„Budujemy mosty” w Krzyżowej!

Od 25 czerwca w Krzyżowej trwa spotkanie młodzieży w ramach projektu „Budujemy mosty”, którego organizatorem jest partner Fundacji „Krzyżowa” – Stowarzyszenie „Kreisau-Initiative” z Berlina. Przedsięwzięcie jest o tyle wyjątkowe, że w jednym miejscu, na kilka dni spotyka się młodzież, którą sporo różni – kraj pochodzenia i stopień sprawności fizycznej. Młodzi Polacy, Niemcy, Czesi i Rumunii – bez względu na barierę językową oraz niepełnosprawność – poznają się, uczestniczą w zajęciach i codziennie przełamują kolejne bariery.

– Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić coś razem z innymi: malować, tańczyć, bawić się, śmiać… Niepotrzebny jest również jeden lub jakiś szczególny język. Właściwie trzeba tylko chcieć, a potem to już jakoś idzie. Znacznie ważniejsza jest gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem. Wtedy nawet można rapować z osobami niesłyszącymi z Węgier i Czech, grać w UNO albo zostać mistrzem piłki nożnej. Po prostu genialne! — mówi jeden z uczestników projektu „Budujemy mosty”

Projekt jest cykliczny. Każde spotkanie ma inny temat przewodni, taki jak muzyka, sztuka, cyrk lub film i gromadzi około 50 osób (młodzież i opiekunów) z czterech państw.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest partnerem projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *