Bo kobieta zmienną jest…

Tym razem obie nasze żeńskie drużyny przegrały swoje mecze. Okoliczności tych porażek były dość niezwykłe…

polonia kobiety1

Darbor zmierzył się w Żywcu z rezerwami ekstraligowego Mitechu. Podopieczne Marcina Miśkiewicza prowadziły od 58. minuty 1:0 (Karolina Borowska), ale finisz rywalek był zabójczy. Mitech zdobył trzy gole w ostatnich dziesięciu minutach gry i wygrał 3:1. Jeszcze wyższego prowadzenie nie potrafiły dowieźć do końca meczu trzecioligowe piłkarki Polonii Świdnica. Po dwudziestu minutach prowadziły 3:0 ze spadkowiczem z II ligi – Victorią Aglomeracją Wałbrzych, aby ostatecznie przegrać… 3:5. Gole dla świdniczanek zdobyły: Kamila Kosior, Sylwia Simlat i Wanda Nosal. – Dziewczyny bardzo się starały, ale gdy w drugiej połowie dwie zawodniczki zeszły z kontuzjami inicjatywę przejął dużo bardziej doświadczony zespół Aglomeracji. Chciałbym w imieniu zespołu podziękować kibicom za liczne przybycie i doping – mówił po spotkaniu trener Błaszczyk.

II liga kobiet

6. kolejka (1-2.10): Mitech II Żywiec – Darbor Bolesławice 3:1, SWD Wodzisław – Rekord Bielsko-Biała 6:1, Rolnik II Biedrzychowice – LKS Pakosławice 4:3 Polonia Bytom – AZS PWSZ II Wałbrzych 2:1, Miedź Legnica – GKS Katowice 0:4, Gwiazda Prószków – KKS Zabrze 1:1. Weryfikacja PZPN: GKS – Polonia 3:0 vo (w planowanym terminie mecz nie odbył się)

III liga kobiet

3. kolejka (1-2.10): MKS Polonia Świdnica – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 3:5, Bielawianka – Chrobry Głogów 3:0, Grom Udanin – Ziemia Lubińska Czerniec 0:4, Piast Nowa Ruda – Akademia Orlik Jelenia Góra 1:0

1. Piast Nowa Ruda                    3          7          2-1-0   6:2
  2. Bielawianka                           2          6          2-0-0   10:1
  3. Ziemia Lubińska Czerniec     3          6          2-0-1   7:8
  4. Akademia Orlik Jelenia Góra            2          4          1-1-1   6:4
  5. Victoria Aglomeracja Wałbrzych2    4          1-1-0   6:4
  6. Chrobry Głogów                    3          2          0-2-1   2:5
  7. MKS Polonia Świdnica        3          1          0-1-2   7:10
  8. Grom Udanin                         3          0          0-0-3   1:11