Biskup Waldemar Pytel

biskup 32

biskup 32Dziękował mamie, matce chrzestnej, wspominał dziadków, wyrażał wdzięczność synom i żonie. Nie zapomniał o ważnych dla niego duchownych. Jak podkreślał to dzięki nim umacnia swoje świadectwo wiary. Ks. Waldemar Pytel, został biskupem Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Uroczystość konsekracji miała miejsce 7 marca w Kościele Pokoju.


Dziękował mamie, matce chrzestnej, wspominał dziadków, wyrażał wdzięczność synom i żonie. Nie zapomniał o ważnych dla niego duchownych. Jak podkreślał to dzięki nim umacnia swoje świadectwo wiary. Ks. Waldemar Pytel, został biskupem Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Uroczystość konsekracji miała miejsce 7 marca w Kościele Pokoju.

biskup 30

Przybyło na nią wiele polskich, niemieckich i szwedzkich reprezentantów kościoła. Samej konsekracji dokonali wspólnie zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, bp Jerzy Samiec w asyście biskupa Ryszarda Bogusza, który przez ostatnie 20 lat był zwierzchnikiem diecezji wrocławskiej oraz biskupa Ragnara Perseniusa, zwierzchnika Diecezji Uppsala w Szwecji. Na konsekrację przybyli duchowni z Polski, Niemiec i Szwecji, a także politycy i dyplomaci, m. in. Staffan Herrström, ambasador Królestwa Szwecji w Polsce.

Konsekracja odbyła się poprzez modlitwę, położenie rąk na głowie biskupa, a także przekazanie mu krzyża biskupa diecezji, znaku męki i chwały.

– To koniec i początek kolejnego rozdziału. Nie wiemy jaka czeka nas droga, oby była pełna radości i sukcesów – mówił biskup Jerzy Samiec.

Obecni księża modlili się o moc i wsparcie Ducha Św. dla ks. Waldemara Pytla, który jako nowa głowa diecezji wrocławskiej, ślubował posłuszeństwo Bogu.

– Przygotowując się do dzisiejszego dnia, przemijały mi przed oczami sceny z mojego życia. Dziękuję mamusiu, matko chrzestna. Przypomniała mi się msza św., na którą zabrali mnie dziadkowie, kiedy szukałem sensu i celu życia. Dziękuję duchownym i Bogu za to, że dał mi dzielną i wspaniałą żonę i synów – Kubę i Mateusza. Dziekuję za wsparcie – przemawiał proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy, życząc sobie by kościół był kościołem otwartym, kościołem dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Marlena Mech,

foto: Wiktor Bąkiewicz

{youtube}KwQICXJhd2k{/youtube}

 

{fcomment}

{gallery}galerie/150307biskup{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *