Biegowy sezon rozpoczęty! (FOTO)

Około 600 osób – dzieci, młodzież i dorośli wystartowało w Świdnickim Biegu Noworocznym ZUPBADURA. Impreza organzowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Świdnicką Grupę Biegową w niedzielę, 13 stycznia odbyła się na trasach w okolicach hali Zawiszów.

Dzieci i młodzież miały do pokonania trasy długości od 100 metrów do 2 kilometrów. Na biegaczy powyżej 16 lat czekały dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. W biegu na 5 km wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Kozłowicz (17:00), drugi Krystian Walewski (17:53), a trzeci Bartłomiej Wojsław (18:05). Wśród pań triumfowała Emilia Gardecka (20:53), przed Bożeną Morawską (21:13) i Sylwią Gardecką (21:19). Na 10 kilometrów panów najlepszy był Paweł Pac, który osiągając czas 35:28 pobił rekord trasy. Drugi był Patryk Bryłkowski (36:19), a traeci Karol Bryl (36:29).

U pań zwyciężyła Anna Korzeniewska (41:34), przed Katarzyną Budziszewską (43:46)i Katarzyną Bernat (43:58).

Najmłodszą uczestniczką zawodów była niespełna dwuletnia Sara ze Świdnicy, zaś najstarszym 90-letni pan Czesław z Bielawy.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: biegowa loteria, gry i zabawy dla dzieci czy zbiórka pieniędzy na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. W ceremonii otwarcia i dekoracji wzięli udział Marta Olejkiewicz i Tadeusz Badura z firmy ZUPBADURA, wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, dyrektor Świdnickie Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Żądło i świdnicki maratończyk – Mateusz Janiszewski, który w ciągu 9 miesięcy ukończył serię sześciu największych maratonów świata – Abott Six Stars World Marathon Majors.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *