Biegali wieczorem [WYNIKI, FOTO/WIDEO]

To pierwszy taki bieg w Świdnicy. Zawodnicy pobiegli oświetlonymi alejkami dopingując się wzajemnie, a wszystkiemu przyglądała się para królewska – Bolko II Mały i księżna Agnieszka. W sobotę 21 września w Parku Centralnym odbył się I Nocny Bieg Bolka Świdnickiego, którego organizatorem był Hermes – Świdnicki Klub Biegacza.

Bieg rozpoczął się od startu młodzieży, która do pokonania miała jedno okrążenie. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Kałużny (270) z wynikiem 7 minut i 11 sekund. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Kozieł (239) uzyskując czas 8 minut i 23 sekundy.

Ponad 200 dorosłych zawodników stanęło na starcie biegu, ale tym razem biegali inaczej – panie osobno i panowie osobno. Do pokonania mieli 5-kilometrową trasę wokół odnowionego niedawno parku w centrum Świdnicy.

Wśród panów niepokonanym okazał się Alan Dobrowolski (35) z Boguszowa-Gorc, który trasę pokonał w 16 minut i 55 sekund, stając na pierwszym miejscu na podium w kategorii OPEN. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Wojsław (206) z wynikiem 17 minut i 40 sekund, a na trzecim Robert Kubiak (230), który do mety dobiegł w 17 minut i 56 sekund.

Najszybszą kobietą była Aneta Pęczar (133), która linię mety pokonała po 22 minutach i 12 sekundach. Na drugim miejscu w kategorii OPEN uplasowała się Agata Kowalska (268) z wynikiem 22 minuty i 23 sekundy, a na trzecim Anna Maria Cieśla (28), której pokonanie trasy zajęło 23 minuty i 59 sekund.

W kategoriach wiekowych zwyciężyli:

NIESTRUDZENI (mężczyźni 60 lat i więcej)

3. Zuzanna Skonieczna (247)

Szczegółowe wyniki: kobiety, mężczyźni, młodzież.

Jak mówił Radosław Światowy, prezes Hermesa – Świdnickiego Klubu Biegacza, nazwa i idea biegu została zaczerpnięta w Biegu Bolka Świdnickiego, który był organizowany w naszym mieście kilkanaście lat temu. – Bieg odbywał się przy okazji Dni Świdnicy w porze wiosenno-wakacyjnej. Pętla długości 1 km okalała Park Centralny. Teraz wydarzenie to będzie zupełnie odrębnym, nietowarzyszącym niczemu biegiem – podkreślał Radosław Światowy. – Pomimo tylko dwóch edycji, które niegdyś się odbyły, wielu biegaczy w prywatnych rozmowach wraca do tego wydarzenia i jego wyjątkowej atmosfery. Były to biegi kameralne, rodzinne, pozbawione komercji i niepotrzebnego splendoru.

W trakcie biegu na zawodników czekało wiele atrakcji, m.in. spotkanie z królewską parą czy losowanie nagród, a nawet nagrody dla najlepszych kibiców. Była też prowadzona zbiórka dla Agnieszki Kudyry, bielawianki, która wymaga pilnej operacji poza granicami naszego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Jarosława Tarłowskiego. Prezentujemy również filmy z wczorajszego biegu.