Biało-zieloni zatrzymani przez Górnika

Do absolutnego szlagieru doszło w dwunastej serii spotkań. W Wałbrzychu starli się: miejscowy Górnik i Dabro-Bau Polonia Świdnica. Derby dwóch zaprzyjaźnionych klubów, które bardzo dobrze spisują się w bieżących rozgrywkach nie zawiodły, ale radość przyniosły tylko miejscowym. Górnik wygrał 2:0, utrzymał się na pozycji wicelidera, a dodatkowo przerwał serię pięciu zwycięstw z rzędu polonistów…

Piast Nowa Ruda – Zjednoczeni Żarów 2:3 (1:1)

Mecz przerwany w 88 minucie z powodu zamieszek na trybunach

Górnik Wałbrzych – Dabro-Bau Polonia Świdnica 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Chajewski 42′, 2:0 Jakacki 59′

Dabro-Bau Polonia: B. Kot – Jagieła (65′ Ł. Kot), Sowa, Florian (74′ Traczykowski), Kozachenko, Białasik, Szuba, Myrta, Baumgarten, Szczygieł (65′ Jagieła), Santos (80′ Do Carmo)

Podopieczni Rafała Markowskiego ostatnio imponowali skutecznością i pewnie wygrywali z rywalami z czołówki tabeli. Górnik tymczasem wydawał się łapać minimalną zadyszkę. Derbowy charakter meczu tylko dodawał pikanterii. Trudno było wskazać faworyta.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje i okresy lepszej i słabszej gry. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Pięć minut przed zmianą stron prowadzenie Górnikowi dał Damian Chajewski. Po zmianie stron wałbrzyszanie ruszli za ciosem. Zepchnęli świdniczan do defensywy i raz po raz zagrażali bramce Bartosza Kota. Golkiper biało-zielonych kilka razy stawał na wysokości zadania, ale w końcu skapitulował i po godzinie gry zrobiło się już 2:0 dla miejscowych.

Świdniczanie próbowali gonić wynik. Aktywni byli Wojciech Szuba i Pauli Baumgartner, ale zmniejszyć strat już się nie udało.

Skandalem zakończył się mecz Piasta Nowa Ruda ze Zjednoczonymi Żarów. Z powodu zamieszek na trybunach sędzia przerwał zawody w 88. minucie przy stanie 3:2 dla żarowian. Wiele wskazuje na to, że dzięki temu Zjednoczeni zarobią pierwszy komplet punktów – można się spodziewać weryfikacji wyniku na 3:0 dla Zjednoczonych. Na facebookowym koncie Piasta Nowa Ruda napisano, że nerwowa sytuację na trybunach wprowadziły błędne decyzje sędziego. W kulminacyjnym momencie „sędzia boczny najprawdopodobniej został delikatnie oblany… oranżadą”.

W grupie zachodniej nasz jedynak, AKS Granit SA Strzegom tym razem miał pauzę. Zespól trenera Robert Bubnowicza

IV liga, grupa wschodnia

12 kolejka (27-28.10): Górnik Wałbrzych – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0), Piast Nowa Ruda – Zjednoczeni Żarów 2:3 (1:1). Mecz przerwany w 88 minucie z powodu zamieszek na trybunach. Wynik uwzględniony w tabeli. MKP Wołów – Sokół Wielka Lipa 0:0, Orzeł Ząbkowice – GKS Mirków/Długołęka 7:3 (2:1), Nysa Kłodzko – Unia Bardo 1:2 (1:1), Sokół Marcinkowice – Polonia Trzebnica 4:0 (2:0), Śląsk II Wrocław – Bielawianka 4:0 (1:0). Mecz Orzeł Prusice – Piast Żerniki (Wrocław) 3:1 (1:0)

1. Śląsk II Wrocław                   12        33        11-0-1            41:5
  2. Górnik Wałbrzych                 12        32        10-2-0            30:8
  3. Polonia Trzebnica                  12        25        8-1-3            24:20
  4. Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica             12        22        7-1-4            22:14
  5. Sokół Marcinkowice              12        22        7-1-4            36:17
  6. Orzeł Prusice (b)                    12        22        7-1-4            30:18
  7. Sokół Wielka Lipa                  12        19        5-4-3            22:18
  8. Piast Żerniki (Wrocław)        12        17        5-2-5            25:21
  9. MKP Wołów                             12        16        5-1-6            20:22
  10. Bielawianka Bielawa              12        15        5-0-7            20:27
  11. Unia Bardo                               12        15        5-0-7            22:28
  12. Orzeł Ząbkowice Śląskie       12        11        3-2-7            17:26
  13. Nysa Kłodzko                          12        10        3-1-8            21:30
  14. Piast Nowa Ruda (b)             12        9          3-0-9            14:27
  15. GKS Mirków/Długołęka (b) 12        7          2-1-9            16:45
  16. Zjednoczeni Żarów (b)   12        4          1-1-10            15:49

Następna kolejka (3-4.11): Orzeł Z – Zjednoczeni (sb. 13.00), Polonia – Górnik, Bielawianka – Wołów, Sokół W. L. – Mirków/Długołęka, Śląsk II – Unia, Piast N. R. – Orzeł P., Piast Ż. – Sokół M., Dabro-Bau Polonia-Stal – Nysa (nd. 13.00)

IV liga, grupa zachodnia

12 kolejka (27-28.10): Górnik Złotoryja – Sparta Grębocice 4:1 (1:0), BTS Bobrzanie Bolesławiec – Karkonosze Jelenia Góra 0:0, Prochowiczanka – Apis Jędrzychowice 2:3, Chrobry II Głogów – Orkan Szczedrzykowice 3:1, Victoria Ruszów – Stal Chocianów 0:1 (0:0), Sparta Rudna – Orla Wąsosz 1:3 (0:0), Odra Ścinawka – Włókniarz Mirsk 1:0 (0:0). AKS Strzegom pauzował

Wyniki meczów poprzedniej kolejki:  Apis – Victoria 4:0, Orkan – Odra 2:2 (0:0)

12. Orkan Szczedrzykowice              12        10        3-1-8   18:31
  13. Włókniarz Mirsk                           11        8          2-2-7   10:16
  14. Victoria Ruszów (b)                      11        3          1-0-10 9:39
  15. Sparta Grębocice                           11        1          0-1-10 14:37

Następna kolejka (3-4.11): AKS – BKS Bobrzanie (nd. 14.00), Stal – Prochowiczanka, Sparta G – Victoria, Karkonosze – Górnik Z., Orla – Odra, Apis – Sparta R., Orkan – Włókniarz. Chrobry II pauzuje