Bezpieczny maluch w gminie


Jak właściwie oceniać niebezpieczeństwo na drodze? Co musimy zrobić, aby być widocznym na drodze? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadał funkcjonariusz policji, Krzysztof Huzar, podczas spotkania z przedszkolakami  w Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.


Poprzez rozmowę oraz prezentację multimedialną funkcjonariusz pokazał dzieciom jak zachować bezpieczeństwo nie tylko w drodze do przedszkola, ale i na co dzień. Ważne jest aby nabyć pewne zasady–  bezpiecznego poruszania się. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Codziennie rano mijamy wiele osób na swojej drodze, postarajmy się o to aby być bezpiecznym i co najważniejsze widocznym – mówił Krzysztof Huzar z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dni są coraz krótsze, a widoczność na drodze wymaga większej koncentracji, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o odblaskach, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz posiadaniu kasku podczas jazdy rowerem.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Odpowiadały na pytania ale co ważniejsze – zadawały je same. W podziękowaniu za odwiedziny wręczyły panu policjantowi wykonaną przez siebie laurkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *