Będą zdobić kapelusze i opanują świdnicki Rynek!

 

Październik bez wątpienia będzie należał do seniorów. Na początku miesiąca starsi świdniczanie przejmą władzę w mieście i rozpoczną kilkudniowe świętowanie. W tym roku pod hasłem „Zakochaj się w jesieni”.

Będą stroić kapelusze

Świdniczanie kolejny raz dowiodą, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce. To wtedy jest najlepszy czas na zabawę! Przygotowania do obchodów XII Świdnickich Dni Seniora rozpoczną się 2 i 3 października. W tych dniach starszych mieszkańców będzie można spotkać przez Galerią Fotografii na świdnickim Rynku. Przez dwa dni po trzy godziny dziennie będą ozdabiać swoje kapelusze, by po raz kolejny barwnie i hucznie przejść w defiladzie przez świdnicki Rynek. A potem czeka ich kilkudniowa zabawa! Biesiada, gry, konkursy, wycieczki, grill z potańcówką i na zakończenie wielki bal – jak dobrze być seniorem! Szczególnie w Świdnicy zajęć dla osób po sześćdziesiątce nie brakuje.

Urząd Miejski wraz z Dziennym Domem „Senior-Wigor” po raz kolejny organizują Świdnickie Obchody Dnia Seniora. Impreza w tym roku odbędzie się od 2 do 13 października, a program przygotowany przez ww. instytucje jest bardzo bogaty.

Rozpocznie się on kolorowym korowodem i uroczystym przekazaniem klucza do bram miasta. Już w środę, 4 października o godz. 12.00 odbędzie się kolorowa Defilada Uśmiechu prowadzona przez Orkiestrę Dętą „Music Label”. Po przemarszu tak jak rok temu wszyscy udadzą się na cześć oficjalną do sali teatru miejskiego, by rozpocząć kilkudniowe świętowanie.

tekst Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *