Będą pisać w obronie innych osób

Już za kilka dni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy przyłączą się do Maratonu Pisania Listów. – Zapraszamy do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w godzinach 15.00 – 17.00 w auli naszej szkoły oraz 11 grudnia w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33 w godzinach 15.30 – 18.00.

10 grudnia to wyjątkowa data – Dzień Praw Człowieka. Święto ustanowione przez ONZ w rocznicę podpisanej w 1948 roku Powszechnej deklaracji praw człowieka. – To przede wszystkim na rządach państw spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie ochrony orędownikom praw człowieka. Wzywam wszystkie państwa, by przestrzegały wolności słowa i wolności gromadzenia się, tak potrzebnych w ich pracy – mówił 9 lat temu Ban Ki-moon, ówczesny Sekretarz Generalny ONZ.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia. Podczas wydarzenia mobilizowani są ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Podczas tegorocznego Maratonu 2019 będziemy pisać w sprawach młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *