Będą mieli własną siłownię (FOTO)

DSCN1866

DSCN1866Niebawem jedna ze świdnickich Chat SKSK na stałe zyska własną salę gimnastyczną. Podopieczni Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK już nie mogą się doczekać i uczą się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem urządzeń fitness.

Niebawem jedna ze świdnickich Chat SKSK na stałe zyska własną salę gimnastyczną. Podopieczni Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK już nie mogą się doczekać i uczą się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem urządzeń fitness.

DSCN1941

Pierwsze zajęcia na siłowni odbyły się we wtorek, 28 kwietnia. – Korzystając z uprzejmości pani Anny Kryńskiej, manager siłowni Condizione, wolontariusze Banku ING zaproponowali grupie podopiecznych fundacji SKSK profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem urządzeń gimnastycznych i fitness – informuje Beata Stempniak, dyrektor Chaty mieszczącej się przy ul. Sikorskiego w Świdnicy.- Pani Elżbieta Wolff, instruktor personalny zademonstrowała dzieciom właściwe ćwiczenia, które wolontariusze wykonywali wspólnie z podopiecznymi.

Niebawem oddział Banku ING zaadaptuje jedno z pomieszczeń domu dziecka – Chaty SKSK przy ul. Sikorskiego w Świdnicy na salę gimnastyczną – fitness. Wszystko po to, aby zachęcić podopiecznych do codziennych ćwiczeń. Wspólnie z dziećmi wolontariusze złożą i zamontują zakupione urządzenia, podłączą sprzęt grający i umieszczą elementy dekoracyjne. W tak przygotowanym pomieszczeniu dzieci wraz z wolontariuszami powtórzą wyuczone ćwiczenia w siłowni, która służyć będzie na co dzień 42 podopiecznym fundacji SKSK.

Realizowany wspólny projekt Banku ING i fundacji SKSK jest niezwykłą i trwałą formą pomocy. – Dla podopiecznych szczególnie ważne są postawy osób dorosłych, które potrafią bezinteresownie poświęcić swój czas i skupić na nich swoją uwagę. Dzieci mieszkające w Chatach SKSK przy ul. Sikorskiego, Wieleckiej w Świdnicy i w Żarowie, w swoim życiu zawiodły się na osobach bliskich, więc dlatego tym bardziej takie postawy mają charakter terapeutyczny, który warto promować – wyjaśnia dyrektor i dodaje: – Ponadto utworzenie sali gimnastycznej – fitness na terenie placówki ułatwi dbanie o profilaktykę zdrowotną wychowanków. Sala taka z pewnością stanowić będzie niezwykłą atrakcję, będzie też wyjątkową formą spędzania czasu wolnego.

oprac. (bfg), foto SKSK

{fcomment}

{gallery}galerie/150429sksk{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *