Basen z innym wykonawcą

052-12

052-12Początkiem marca ruszy drugi etap budowy basenu w Żarowie. Teren i plac budowy został już przekazany w ręce nowego wykonawcy. Poprzedni ogłosił upadłość, stąd konieczność rozpisania przetargu na dokończenie inwestycji.

Początkiem marca ruszy drugi etap budowy basenu w Żarowie. Teren i plac budowy został już przekazany w ręce nowego wykonawcy. Poprzedni ogłosił upadłość, stąd konieczność rozpisania przetargu na dokończenie inwestycji.

052-12

Tym zajmie się wrocławska firma Saltex Europa. Nowy wykonawca, zgodnie z zapisami umowy, będzie musiał zakończyć wszystkie prace do października 2016 roku. Upadłość firmy nie wpłynęła na opóźnienie inwestycji. Możliwe nawet, że obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańców nieco wcześniej. Kryta pływalnia ma być obiektem sportowo-rekreacyjnym. Według projektu basen będzie miał 25 metrów długości, a obok głównej niecki brodzik, jacuzzi i inne atrakcje dla najmłodszych. Według planu powstanie też hol wejściowy z punktem informacji i elektronicznej rejestracji wejścia oraz poczekalnia dla widowni na ponad sto miejsc. Blok szatniowy będzie podzielony również na miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i dostosowany do ich potrzeb. W budynku powstaną pokoje dla trenera i ratowników oraz zaplecze administracyjne i socjalne. Sama niecka wyposażona zostanie w drabinki zejściowe, system mocowań lin torowych, falstartowych i nawrotowych oraz podnośnik dla niepełnosprawnych.

052-02

 

Koszt budowy kompleksu wyniesie 9 milionów złotych. Część pieniędzy – dokładnie 2,5 mln zł – gmina Żarów pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Było to największe dofinansowanie, jakie przyznano dolnośląskim gminom ubiegającym się o wsparcie na inwestycje sportowe.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *