Artyści wyjdą na ulicę

street art

street artW tym roku startuje pierwsza edycja Świdnica Street Art Festival. Czy to wydarzenie odmieni oblicze miasta? Czy będzie to zamach na przeciętność? Przekonamy się o tym już na wiosnę.

W tym roku startuje pierwsza edycja Świdnica Street Art Festival. Czy to wydarzenie odmieni oblicze miasta? Czy będzie to zamach na przeciętność? Przekonamy się o tym już na wiosnę.

street art

Ma to być rokroczna impreza zrzeszająca różne odłamy sztuki ulicznej w Świdnicy. Pierwszym projektem w ramach festiwalu, będzie praca świdnickiego artysty Roberta Kukli. Jej tematyką będzie 1000-letnia historia świdnickiego warzelnictwa piwa. – Jeszcze w lutym opublikujemy pierwsze szkice, a na wiosnę przewidziana jest realizacja muralu na ścianie budynku przy ul. Równej – informują organizatorzy i na razie nic więcej nie chcą zdradzić. – Jeszcze wiele spraw musi się wyjaśnić. Szczegóły będą znane na początku marca.

(BFG), foto ilustracyjne Wiktor Bąkiewicz

(Na zdjęciu amerykański artysta Raymond Salvatore Harmon, który przyjechał do Świdnicy na zaproszenie Stowarzyszenia Hurtownia Światła, by namalować mural przy placu Grunwaldzkim 4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *