Apetyt na mistrza!

Przed siatkarkami MKS Polonia Świdnica drugi z czterech etapów baraży o I ligę. W walce o pierwsze miejsce w grupie i potencjalnie łatwiejszego rywala w kolejnej rundzie świdniczanki zmierzą się z AZS Uni Opole. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Pierwsze mecze odbędą się 1 i 2 kwietnia w Świdnicy.


Trzeci i ewentualnie czwarty mecz zaplanowano w Opolu już 4 i 5 kwietnia (nietypowy termin wynika z udziału opolanek w finałach Akademickich Mistrzostw Polski). Jeśli konieczne będzie rozegranie piątego meczu, to gospodarze znów będzie Polonia, a Polski Związek Piłki Siatkowej wyznaczył obligatoryjny termin na środę,. 12 kwietnia.
Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie świdniczanki wygrały 2:1 (0:3, 3:1, 3:1) z Częstochowianką, zaś AZS UNI Opole 2:0 rozprawił się z Olimpią Jawor (3:2, 3:0). Grażyna Działowska, prezes Polonii jest optymistką. – Mamy swoje cele i chcemy je realizować. Karty są otwarte – mówi i jak mantrę, wraz z trenerem Markiem Olczykiem powtarza: – Najważniejsze, że w zespole nie ma kontuzji i wszystkie dziewczyny są zdrowe.
Wąziutki skład to olbrzymia bolączka świdnickiego szkoleniowca – Muszę bardzo ostrożnie szafować tymi siłami, dlatego po meczach z Częstochową dziewczyny dostały tydzień wolnego na odpoczynek i reset. Od poniedziałku już jednak trenujemy. Z trenerem Mateuszem Dąbrowskim chcemy, aby szczyt formy przyszedł na kolejną rundę. Mecze z Opolem są ważne, fajnie byłoby wygrać grupę, ale ważniejsze będą kolejne mecze – mówi Olczyk.
Pierwsze spotkania z Opolem odbędą się w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Początek obu gier w sobotę i niedzielę, 1 i 2 kwietnia o godzinie 17.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *