Ambitnie gonili, ale znów przegrali

Już piątą porażkę w tym sezonie ponieśli gracze ŚKPR-u Świdnica. Tym razem ulegli we własnej hali Realowi Astromal Leszno. Szkoda punktów. Mimo dobrej postawy w drugiej połowie i efektownej pogoni, straty poniesione przed przerwą okazały się decydujące.

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 23:28 (11:17)

Przebieg meczu: 5′ 1:3, 10′ 2:7, 15′ 3:9, 20′ 7:11, 25′ 9:13, 30′ 11:17, 35′ 13:18, 40′ 18:20, 45′ 20:22, 50′ 22:24, 55′ 23:24, 60′ 23:28

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – Bruy 5, K. Rogaczewski 5, Dziwiński 4, Piędziak 2, Bieżyński 2, Chaber 2, Grochowski 2, Macyszyn 1, Kijek, Jarząbek, Czerwiński

Kary: ŚKPR 6 minut, Real Astromal 8 minut

Karne: ŚKPR 5/3, ŚKPR 2/2

Widzów: 180

Po kwadransie zanosiło się na pogrom, bo goście wygrywali już 9:3. Na szczęście potem gra się wyrównała. W 22. minucie świdniczanie zniwelowali dystans do trzech goli (8:11), ale do przerwy rywale wrócili do bezpiecznej przewagi (17:11). Początek drugiej połowy był popisem Ukraińca w barwach ŚKPR-u Dmytro Bruya. Po jego czterech golach z rzędu oraz celnym rzucie Kamila Rogaczewskiego w 39. minucie gospodarze doprowadzili do stanu 16:18. Dziesięć minut później Real miał już tylko jedną bramkę zapasu (23:22), a ŚKPR stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale Jakub Kruk obronił rzut ze skrzydła Rogaczewskiego.

W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Marcin Tórz. Lider leszczynian (w całym meczu aż 10 bramek) dorzucił na 26:23 w 58. minucie i goście mogli odetchnąć z ulgą.

Kolejna porażka stała się faktem, ale w grze świdniczan widać było pewien progres. Coraz lepiej w zespół wkomponowują się Bruy i Patryk Dziwiński. Jeśli do kadry dołączy kolejny gracz z Ukrainy, który jest w Świdnicy od tygodnia i świetnie prezentuje się w treningu,jest szansa na odbicie się od dna tabeli.