Alkohol bierze górę

Świdniccy policjanci zatrzymali 3 kierujących na „podwójnym gazie”.

Bez względu na wiek i rodzaj posiadanych uprawnień – po drogach wciąż jeżdżą nietrzeźwi kierowcy. Znaczenia także nie ma rodzaj pojazdu: motorower, motocykl, samochód osobowy, ciężarowy… W ciągu minionej doby policjanci zatrzymali aż trzech kierujących „na podwójnym gazie”. To mężczyźni w wieku od 41 do 53 lat, zatrzymani na terenie gminy Dobromierz.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli kiedy kierował samochodem osobowym marki Ford. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

 Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.                     

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *