Alchemicy zagrają dla WOŚP

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Sekretne życie tygrysów łazienkowych”, tym razem Alchemicy zagrają 15 stycznia o godz. 17.00 w sali teatralnej ŚOK  dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia w Informacji Turystycznej.

alchemia-tygrysy

Alchemicy teatralni z grupy dorosłych także postanowili z pełna determinacja oswoić te drapieżne ssaki z rodziny kotowatych. I nie chodzi o tygrysa syberyjskiego czy bengalskiego ani też o ich chińskiego brata, choć jeden z naszych „treserow”-Juliusz Chrzastowski -właśnie nawiedził Chiny. Skromna scena ŚOK-u zamieni się niemal w cyrkowa arenę, by odsłonić kulisy „Sekretnego życia tygrysów łazienkowych”, bo akurat ten podgatunek, czyli TIGRIS POSPOLITUS TOALETUS( to robocza, ale unaukowiona, nazwa dla potrzeb inscenizacji) jest, zdaje się od zawsze, naszą polską specjalnością.

Inspiracją do nowatorskich teatralnych działań stał się mistrz absurdu i groteski- Sławomir Mrożek i jego słynna jednoaktówka z lat 50.”Męczeństwo Piotra Oheya „. Tekst okazał się wiecznie żywy, bo okazuje się ,że  w naszej szerokości geograficznej tygrysy grasują nadal, o czym przekona Szanownych Widzów barwna oraz doświadczona trupa artystów układana i szkolona aż przez 3 treserów: Juliusza Chrząstowskiego, wspieranego przez studenta reżyserii Andrzeja Błażewicza i choreografa Tomasza Dajewskiego.

Występują: Zofia Dziadura,Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Jacek Iwancz, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch ze specjalnym udziałem ks.Romana Tomaszczuka

Dramaturgia i Reżyseria :Juliusz Chrząstowski, Andrzej Błażewicz

Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski

Scenografia: Robert Kukla

styczen-tygrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *