Aktorka Marta Ścisłowicz w Świdnicy

Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z gościem Alchemii teatralnej – aktorką Martą Ścisłowicz. Spotkanie poprowadzą Gosia Kępa i ks. Roman Tomaszczuk. Organizatorzy zapraszają 1 czerwca na godz.18.30 , do sali teatralnej ŚOK, wstęp wolny.

 

Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z gościem Alchemii teatralnej – aktorką Martą Ścisłowicz. Spotkanie poprowadzą Gosia Kępa i ks. Roman Tomaszczuk. Organizatorzy zapraszają 1 czerwca na godz.18.30 , do sali teatralnej ŚOK, wstęp wolny.

 

Marta Ścisłowicz (ur. 1984 w Tychach na Śląsku) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu /2007/Niezwykle utalentowana, już jako studentka dostrzeżona została na łódzkim festiwalu szkół teatralnych (jako Renée w Madame de Sade). Jeszcze podczas studiów współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Martę Ścisłowicz cechuje artystyczna bezkompromisowość, odwaga podejmowania nowych wyzwań oraz niezwykła plastyczność i prawdziwy aktorski instynkt, które pozwalają jej balansować bez uszczerbku dla jakości roli między ambitnymi przedsięwzięciami teatralnymi i telewizyjnymi produkcjami.

W latach 2007–2012 występowała na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, m.in. w spektaklach: Trzy siostry, V (F) ICD-10. Transformacje, Sprawa Dantona (reż. Paweł Łysak),  Płatonow (reż. Maja Kleczewska); Słowacki. 5 dramatów. Rekonstrukcja historyczna –Mazepa, Sen Srebrny Salomei, Ksiądz Marek, Horsztyński, Kordian (reż. Paweł Wodziński,  nagroda za rolę Judyty na festiwalu „Klasyka Polska” w Opolu), Cherry Blossom (reż. Lorne Campbell), Wielki Gatsby (reż. Michał Zadara), Szwoleżerowie (reż. Jan Klata) czy Opowieści zimowe wg Andersena (reż. Iga Gańczarczyk).

Najgłośniejszy, bardzo wysoko oceniony przez krytykę i widzów spektakl z jej udziałem – Caryca Katarzyna duetu Jolanta Janiczak/Wiktor Rubin – powstał w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Za świetnie zagraną, odważną rolę tytułową w tym przedstawieniu – charyzmatycznej kobiety, która bez skrupułów, w pełni świadomie używa ciała do przejęcia i utrzymania władzy – dostała  nagrodę  na festiwalach: Boska Komedia w Krakowie (2013), Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi czy Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2014).

Aktorka wystąpiła w kilku filmach, m.in. Jutro idziemy do kina,  Afonia i pszczoły czy Bogowie, a szerokiej publiczności znana jest z seriali tv, m.in.: Lekarze, Blondynka, O mnie się nie martw czy Strażacy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *