Absolwent świdnickiej SMS mistrzem świata!

Szymon Sajnok – absolwent świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie został mistrzem świata w kolarstwie torowym. Polak triumfował 3 marca na zawodach w holenderskim Apeldoorn.

Emocji było co niemiara. Szymon rozpoczął rywalizację od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Potem wygrał wyścig eliminacyjny, a w punktowym przedostatnim finiszu miał tyle samo punktów co jego główny rywal, reprezentant gospodarzy Jan Willem van Schip. Ostatecznie jednak to Polak okazał się najlepszy.

– To czego dokonał przejdzie nie tylko do historii kolarstwa, ale i historii  świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie, której niedawno był uczniem. To tu z sukcesem przystąpił do egzaminu dojrzałości, tu  brał udział w licznych projektach np. z zakresu fizjoterapii realizowanych przez naszych masażystów ze Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych. Zakończył edukację w świdnickim SMS-sie  w 2016 a dziś triumfuje jako Mistrz Świata – mówi dumna Dorotra Fortuna-Rataj, dyrektor szkoły.

Kolarski SMS jest szkolą prowadzoną przez samorząd Województwa Dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *