AKS gromi, Karolina nieskuteczna, klęska Polonii-Stali

W weekendowych sobotnich meczach IV ligi zapunktowały dwa nasze zespoły. Sztuka ta nie udała się tylko piłkarzom Polonii-Stali Świdnica.

Karolina Jaworzyna – Piast Żerniki (Wrocław) 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Kowalczyk (karny) 37′, 1:1 Drąg 80′

Karolina: Wajdzik – Luber, Krawczyk, Luber, Wilk, Tatuśko, Ptak, Mróz, Rosiak, Czernicki, Ignatowicz (Drąg, Adamowicz, Piątek)

AKS Strzegom – Olimpia Kamienna Góra 7:0

Bramki: 1:0 Radziemski 7′, 2:0 Grosiak 11′, 3:0 Radziemski 25′, 4:0 Morawski 29′, 5:0 Morawski 51′, 6:0 Morawski 71′, 7:0 Sadowski 81′

AKS: Kretowski – Durajczyk, Chrapek, M. Rosiak, Grosiak, Sobczak (90′ Wełna), Szerszeń (77′ Sabat), Kokoszka, Radziemski (72′ Lewandowski), Morawski, Sadowski (90′ Lesiński)

Polonia-Stal Świdnica – Unia Bardo 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Robak 44, 0:2 Okrojek 69′, 0:3 Czachor (karny) 73′

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Białas (85′ Kucharski), Salamon, Mazanka (73′ Skowroński), Sowa, Somala, Szuba (80′ Klemiński), Łuszkiewicz, Jagieła, Szczygieł

Karolina Jaworzyna liczyła na przełamanie fatalnej serii siedmiu meczów bez wygranej w starciu z Piastem Żerniki. Niestety, znów się nie udało. Mimo dużej przewagi w drugiej połowie gospodarze musieli zadowolić się tylko jednym trafieniem Kamila Drąga i remisem 1:1. W pierwszej części prowadzenie 1:0 po dyskusyjnym przewinieniu Rafała Lubera i rzucie karnym objęli goście. Po spotkaniu miejscowi mieli pretensje do arbitra, że ten przy stanie 0:0 nie podyktował „jedenastki” dla Karoliny, gdy w polu karnym wyprostowaną nogą zaatakowany został Mateusz Mróz.

Kłopotów ze skutecznością miał AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza aż 7:0 rozgromili Olimpię Kamienna Góra, a hat tricki w tym meczu skompletowali: Dominik Radziemski i Marcin Morawski.

W kończącym trzynastą serię niedzielnym meczu Polonii-Stali Świdnica z Unią Bardo padły trzy bramki. Niestety, wszystkie zdobyli goście i świdniczanie zeszli z boiska pokonani. Dla Unii było to pierwsze zwycięstwo od czterech kolejek – Polonia-Stal od pięciu nie wygrała.

Początek meczu nie zwiastował przegranej podopiecznych Tomasza Oleksego. Biało-zieloni mieli inicjatywę i stworzyli kilka sytuacji. Najlepszej nie wykorzystał Kamil Szczygieł, który trafił tylko w boczną siatkę. Po pół godzinie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Unia dopięła swego tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Tomasz Robak.

Po zmianie stron biało-zieloni ruszyli do skomasowanej ofensywy. Gola zdobyli jednak goście. Znów po rzucie rożnym. Także trzecia bramka padła ze stałego fragmentu gry – tym razem rzutu karnego.

W tabeli grupy wschodniej Polonia-Stal jest jedenasta, a Karolina piętnasta w stawce szesnastu drużyn. Dużo lepiej spisuje się AKS, który w grupie zachodniej plasuje się na drugim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *