3. RST Półmaraton Świdnicki po raz trzeci!

Impreza rozrasta się, rozwija i cieszy coraz większym prestiżem wśród uczestników. Już wiadomo, że pobity zostanie rekord frekwencji. 4 listopada odbędzie się trzecia edycja RST Półmaratonu Świdnickiego. O szczegółach wydarzenia poinformowano podczas konferencji prasowej w Wieży Ratuszowej w świdnickim Rynku w poniedziałek, 23 października.

W spotkaniu wzięli udział: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, prezes fundacji WroActive, głównego organizatora biegu, Danuta Pilarz-Małkiewicz, dyrektor oddziału firmy RST Software Masters – sponsora tytularnego biegu, Piotr Bar, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca wójta gminy Świdnica, Zbigniew Kanicki i prezes Świdnickiej Grupy Biegowej, Jacek Gołębiewski.

Po naszym świdnickim półmaratonie docierają do nas sygnały, że nasza impreza jest wyjątkowa i bardzo wysoko oceniana przez biegaczy. Doceniają niezwykłą atmosferę, malowniczą, ale i trudną trasę – podkreślała prezydent Świdnicy. – To chyba jedyna impreza w Europie, gdzie na mecie, do samego końca czeka przedstawiciel władz miasta – pani prezydent i z uśmiechem nagradza medalem. To jest naprawdę wyjątkowe, co mogę potwierdzić, jako uczestnik wielu biegów – dodawał Jacek Gołębiowski. Danuta Pilarz-Małkiewicz podkreślała trwający w Świdnicy „boom na bieganie”: Na liście startowej znajduje się obecnie podobna liczba zawodników ze Świdnicy, jak i z tak dużego miasta, jakim jest Wrocław! Jako mieszkance Wrocławia jest mi trochę przykro, ale też jestem dumna z tak olbrzymiej liczby biegających świdniczan. Uczestnikami III RST Półmaratonu Świdnickiego są osoby w różnym wieku, na liście są kobiety powyżej 60. roku życia, czy mężczyźni startujący w kategorii +70.

3. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą bieg na dystansie 5 km – Dzika Piątka, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu czy konkurs dla grup kibiców na trasie biegu. Szczegóły imprezy znaleźć można ba stronie organizatora TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *